- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
05. 11. 2019.
16:41 >> 16:41
"MENTOR AWARD 2019"
Vujović i Jovanović mentori godine
Ministarstvo ekonomije i Japanska agencija za međunarodnu saradnju (JICA) organizovali su ceremoniju izbora najboljih mentora Crne Gore, gdjde je za najboljeg mentora u kategoriji zrelih preduzeća izabran Petar Vujović iz Opštine Tivat, dok je Saša Jovanović iz Biznis start up centra Bar dobio priznanje u kategoriji novoosnovanih preduzeća.
Ministarstvo ekonomije i Japanska agencija za međunarodnu saradnju (JICA) organizovali su ceremoniju izbora najboljih mentora Crne Gore , gjde je za najboljeg mentora u kategoriji zrelih preduzeća izabran Petar Vujović iz Opštine Tivat, dok je Saša Jovanović iz Biznis start up centra Bar dobio priznanje u kategoriji novoosnovanih preduzeća.
„Mentor Award 2019“, organizovan je u okviru druge faze projekta „Uspostavljanje i promocija mentoring usluga za mala i srednja preduzeća u zemljama Zapadnog Balkana“.
Ove godine priznanje „Mentor Award 2019“ dodjeljivalo se najuspješnijim mentorima u dvije kategorije.
Mentori, koji dolaze iz lokalnih samouprava i biznis start-up centara u Crnoj Gori, su prije izbora najboljih pojedinačno predstavili svoje korisnike, sa kojima su zajedno prošli mentoring, i tom prilikom iznijeli sve izazove sa kojima su se suočavali u tom procesu.
“Kroz mentoring se zaposlenima i vlasniku preduzeća otvaraju vidici da stvari posmatraju iz drugačije perspektive, razvija se i preduzetnički duh, a stvara se i nova vrijednost i jača ekonomija što vodi većem standard”, navodi se u saopštenju.
Generalni direktor Direktorata za investicije, razvoj malih i srednjih preduzeća i upravljanje evropskim fondovima u Ministarstvu ekonomije Radosav Babić kazao je da je program mentoringa, koji je u Crnoj Gori iskoristilo 58 preduzeća, jedan je od najznačajnijih vidova nefinansijske podrške, gdje se kroz dugoročni proces u krajnjem unapređuje menadžment i proizvodnja i postiže bolji razvoj unutrašnjih performansi.
„O kvalitetu pružene mentoring usluge najbolje svjedoče kori
snici. Analiza je pokazala da je preko 90 odsto njih izrazilo veliko zadovoljstvo, uz ocjenu da im je taj proces pomogao da sagledaju postojeće stanje u kompaniji, definišu potencijale za rast i kreiraju strategiju za dalji razvoj“, saopštio je Babić.
Babić je podsjetio da su istraživanja nezavisnih evaluatora pokazala da program mentoringa doprinosi povećanju broja zaposlenih i ukupnih prihoda za sedam odsto odnosno 1,71 odsto.
„Veoma značajno je i to što je istraživanje pokazalo da bi više od 90 odsto svih anketiranih tu uslugu koristilo ponovo. Preduzeća u Crnoj Gori su fokusirana na realizaciju svakodnevnih aktivnosti, pa je neophodno promijeniti njihov način razmišljanja i podsticati preduzetnički duh i vještine“, smatra Babić.
Zamjenik direktora JICA Balkan kancelarije Takashi Hibino saopštio je da je primijetio da u regionu u posljednje vrijeme velike kompanije investiraju velike svote novca u biznis. On je naveo i da u Crnoj Gori već posluju neke japanske kompanije, a ima i novih.
“Cilj konferencije je podizanje svijesti o mentoring uslugama, predstavljanje primjera iz prakse, inicijativa i konkretnih rješenja za prevazilaženje problema u preduzeću, tokom jednog ciklusa pružanja mentoring usluga.”
Коментари0
Остави коментар