- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
19. 08. 2025.
12:27 >> 13:51
(VIDEO) Novi požar iznad Lukova, u gašenju angažovan "vatro-ubica" iz UAE
Načelnik nikšićke Službe zaštite i spašavanja Slavko Tadić saopštio je Portalu RTCG da je u Nikšiću aktiviran novi požar većih razmjera iznad Lukova, na teritoriji Gradca.
Avion Antonov AN-32P poznatiji kao "vatro-ubica" zbog mogućnosti da nosi velike količine vode počeo je da nadlijeće područje na kojem je požar. Tu su i helikopteri Vojske Crne Gore.
Premijer Milojko Spajic je na svom Facebook profilu objavio da je "vatro-ubica" stigao dva dana prije obećanog.
"Zahvaljujemo Emiratima, ovaj avion će predstavljati veliku sigurnost za našu zemlju", rekao je.
Avion “vatro-ubica” Antonov AN-32P ima za 40 odsto veću nosivost od Canadair aviona koji su prethodnih dana gasili požare u našoj zemlji.
Osim toga, ovaj avion ce biti na raspolaganju Crnoj Gori za gašenje požara do 31.oktobra.
Poseban problem u Nikšiću je vjetar.
"Naši vatrogasci pokušavaju da ga stave pod kontrolu, ali jak vjetar otežava. Očekujemo pomoć VCG i dva njihova helikoptera. Opožaren je sam vrh brda, što je krajnje sumnjivo", istakao je ranije Tadić.
Коментари0
Остави коментар