- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
25. 10. 2024.
13:17 >> 13:13
Čitaj mi:
"Made of Us"
Influenseri kreću na putovanje kroz šest zemalja članica EU
Program WeBalkans (webalkans.eu) pokreće drugo izdanje kampanje "Made of Us" koje će se odvijati od 23. do 31. oktobra 2024. Ova inicijativa će okupiti 12 influensera iz Evropske unije i sa Zapadnog Balkana, na putovanje kroz šest zemalja članica EU, saopšteno je iz Represent agencije.
Nakon prošlog izdanja putovanja kroz Zapadni Balkan, ovogodišnja kampanja vodi učesnike u zemlje članice koje su se pridružile EU u sklopu posljednjeg proširenja unije, kako bi pokazali opipljive benefite koje im je članstvo u EU donijelo.
"Prateći putovanje kroz objektiv i priče influensera, gledaoci će vidjeti kako današnji mladi ljudi mogu inspirisati slične transformacije na Zapadnom Balkanu. Svojim sadržajem, influenseri će nastojati produbiti razumijevanje i entuzijazam kod mladih i građana Zapadnog Balkana za integraciju u Evropsku uniju, inspirisani nedavnim napretkom u procesu integracije u EU i inovativnim Planom rasta EU. Mogućnosti smo mi je jedan od slogana kampanje koji naglašava prednosti članstva u EU i istražuje motivaciju i entuzijazam za podsticanje sličnih inicijativa i reformi na Zapadnom Balkanu. Influenseri, koji će se podijeliti u dva tima — plavi i žuti, pokušaće da kroz avanturu pokažu kako je članstvo u EU prouzrokovalo napredak i oblikovalo moderne evropske narative", navodi se u saopštenju.
Plavi tim uključuje Floretu Lelav Hajdaraj iz Italije, Luku Bojanovića iz Crne Gore, Tomislava Pancirova iz Hrvatske, Jelenu Spendzarsku iz Sjeverne Makedonije, Juša Čopa iz Slovenije i Agnesu Sejdiu sa Kosova. Oni će putovati kroz Hrvatsku, Sloveniju i Italiju.
Žuti tim uključuje Tamasa Majera iz Mađarske, Džordžinu Roci iz Albanije, Lauru Falkez iz Austrije, Luku Alerića iz Srbije, Martina Jakubisa iz Slovačke i Farah Hadžiabdić iz Bosne i Hercegovine, koji će posjetiti Mađarsku, Slovačku i Austriju.
Timovi će učestvovati u seriji interaktivnih izazova i zadataka koji oslikavaju suštinske vrijednosti jedinstva i saradnje EU.
Коментари0
Остави коментар