Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Društvo

Vesna Đurović [ Radio CG ]

13. 02. 2024. 11:41 >> 11:42

UPRKOS DIGITALNOM DOBU

Svjetski Dan radija: Medij koji ne gubi svoju relevantnost

Svjetski je Dan radija. Obilježava se u znak sjećanja na 13. februar 1946. godine kada su Ujedinjene nacije osnovale radio stanicu.

Uprkos razvoju novih tehnologija i medija, radio ostaje najrasprostranjeniji medij, koji dopire do 95 odsto stanovništva planete.

Iz misije OBES-a u našoj zemlji naglašavaju prednosti radija koji stiže do ljudi gdje god da žive, pruža osjećaj intimnosti a ujedno dozvoljava građanima da se, kroz uključenja u program, osjećaju važnim.

Projektna asistentkinja misije Biljana Jovanović Albijanić ističe da je Radio medij koji dopire do najšire publike i da nastavlja da obogaćuje svoju proizvodnju i sadržaje kroz nove tehničke formate – „lajv striming“ radijskih emisija i podkaste.

“Ono što radio čini posebnim je to što se obraća direktno slušaocima, držeći ih blizu poput zajednice i pokušavajući da ih uključi. Svakodnevno se upućuje na stotine poziva radio stanicama, kako bi se podijelile ideje, pokrenule rasprave... Radio je medij koji najočiglednije pokazuje građanima da je njihov stav važan", navodi Jovanović Albijanić za Radio Crne Gore. 

Dodaje da Misija već dugi niz godina sarađuje sa RTCG-om, a sasmim tim pruža i podršku Radiju Crne Gore.

"Ove godine smo planirali da pružimo tehničku podršku Radiju „Krš“, jer ta stanica daje veliki prostor javnoj raspravi o brojnim temama koje su značajne za mlade. Takođe,u saradnji sa Vrhovnim državnim tužilaštvom,  planiramo ove godine i obuku za lokalne javne emitere, uključujući i radio stanice, o tom kako prepoznati govor mržnje, u skladu sa preporukama Evropskog suda za ljudska prava", poručila je Jovanović Albijanić.

Pod sloganom „Vijek informisanja, zabave i obrazovanja“ ovogodišnji Svjetski Dan radija u fokus stavlja snage i prednosti tog medija koji ne gubi relevantnost u digitalnom dobu.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније