Друштво

[ А.Б. ]

18. 08. 2023. 18:54   >>  19:04

РЕИС ФЕЈЗИЋ

"Књижевник био поносан на црногорско чојство"

Реис Исламске заједнице Рифат Фејзић огласио се поводом смрти познатог црногорског књижевника Марка Вешовића.

"Био је поносан на црногорско чојство и јунаштво, што је доказао у ратом опкољено Сарајево. Лака ти црна земља", написао је Фејзић на Твитеру. 

 

Подсјетимо, Вешовић је синоћ преминуо у Сарајеву. 

Вешовић је рођен 1945. године у селу Папе код Бијелог Поља у Црној Гори.

Као професор радио у сарајевској средњој Аутосаобраћајној школи и у гимназији “Перо Косорић”.

Десетак година Марко Вешовић био је професор на Филозофском Факултету у Сарајеву; затим је низ година био уредник у Издавачкој кући “Веселин Маслеша”. ,

Објавио је преко 30 књига поезије и прозе, пјесничких превода, есејистике и полемика.

Пратите нас на

Коментари 0

остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГ
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара.

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније