- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
15. 04. 2021.
17:07 >> 17:07
1
DOKLESTIĆ
Nedopustivo da zadužbine u Herceg Novom propadaju
Herceg Novi, zahvaljujući humanistima i dobrotvorima sada ima 14 registrovanih zadužbina, i nedopustivo je da one danas propadaju zbog nebrige lokalne i državne uprave, smatra član Bokeškog foruma koji je na listi kandidata za odbornike koalicije Crno na bijelo – Može Bokeški, Lazar Doklestić.
Prema njegovim riječima, u najgoroj situaciji su zadužbine Đurović-Bošković-Laketić i Musić.
"One su u ruševnom stanju, o njima govori samo spomen ploča, a da ne spominjem da ne ispunjavaju funkcije za koje su zavještane”, navodi Doklestić.
Dodao je i da, iako su funkcionalni objekti, ni zadužbine Pavković i Popović danas ne služe namjeni, jer pravno ne postoje kao zadužbine i ne ispunjavaju volju zadužbinara.
Doklestić je istakao da u koaliciji Crno na bijelo – Može Bokeški smatraju da se zadužbinama može gazdovati mnogo bolje i u svrhu ispunjavanja plemenitog cilja za koje su zavještane.
"Dobar primjer je zadužbina Aleksandra Dukovića, koja ima status zadužbine, upravni odbor, a u svom portfoliju ima dva objekta u Trstu i jedan na Toploj, od kojih ostvaruje prihod i uspješno stipendira studente muzičke umjetnosti", kazao je Doklestić uz napomenu da će koalicija Crno na bijelo – Može Bokeški zadužbine obnoviti i vratiti im pravni status i privesti sve zadužbine namjeni, kako bi na najbolji način služile gradu i ispunjavale želju zadužbinara.
Коментари1
Остави коментар