[ R.B. ]

10. 09. 2022. 15:08   >>  15:14 4

SAVLADALI GRUZIJU

"Ajkule" idu na SP, sedmo mjesto u Splitu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Gruziju (14:11) i zauzela sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu u Splitu, a ujedno se izborila za plasman na Svjetsko prvenstvo u Fukuoki naredne godine.

Crnogorsku selekciju do pobjede su vodili Marko Petković i Konstantin Averkasa sa po tri, po dva gola postigli su Aleksa Ukropina i Vladan Spaić, a po jedan Vasilije Radović, Miroslav Perković, Vlado Popadić i Dušan Matković.

U selekciji Gruzije po dva gola postigli su Boris Vapenski, Jovan Sarić i Duša Vasić.

Za zlatnu medalju boriće se Hrvatska i Mađarska (20.30), dok će osvajač bronzane medalje biti poznat nakon duela Španije i Italije (18.00).

TOK MEČA:

KRAJ UTAKMICE: Crna Gora-Gruzija 14:11

14:11  Prvi gol Baraldija na utakmici.

14:10  Averka precizan! Četiri gola prednosti dva i po minuta do kraja utakmice.

13:10  Drugi gol Vasića. Brzo je uslijedio "tajm-aut" Vladimira Gojkovića.

13:9  Četiri i po minuta do kraja meča, "tajm-aut" Dejana Stanojevića.

13:9  Izuzetno dodavanje Radovića, Perković zatresao mrežu.

12:9  Snažan šut Jelače i njegov prvi gol na startu četvrtine.

12:8  Prvi napad za Gruziju. +4 za "ajkule".

Kraj treće četvrtine: Crna Gora-Gruzija 12:8

12:8  Vasić postiže prvi gol na meču, sedmi na šampionatu.

12:7  Ukropina "ukrao" loptu, odlično organizovao, a Averka upisao novi gol za "ajkule"!

11:7  Ukropina brzo uzvraća! Četiri gola prednosti za Crnu Goru.

10:7  Sudija pokazuje na peterac za Gruziju. Vapenski precizan. Dva i po minuta do kraja treće četvrtine.

10:6  Treći pogodak Marka Petkovića, koji će sljedeće sezone igarti u Strazburu.

9:6  Napad Gruzina sa igračem više. Isključenje Matkovića, ali ništa od pogotka. Lopta pored gola!

9:6  Dadvani savladao Lazovića. Petković nije mogao da zaustavi snažni šut gruzijskog vaterpoliste.

9:5  Sjajan Vlado Popadić, snažan šut i njegov treći gol na šampionatu.

8:5  Averka opet brži, prvi napad za Crnu Goru.

Kraj druge četvrtine: Crna Gora-Gruzija 8:5

8:5  Isključenje Baraldija, pa gol Ukropine! Aleksin prvi gol na utakmici za svjetski šampionat. Crna Gora uspješna u napadima sa igračem više.

7:5 Lična Radovića, Gruzija ima napad sa igračem više. Šut preko gola!

7:5  Isključenje Murišića, pa peterac za Gruzine. Prvi gol Šušiašvilija!

7:4 Perković je iznudio isključenje za Tkešelašvilija. Prvi neiskorišćeni napad "ajkula" sa igračem više, "tajm-aut" tražio selektor Gruzije Dejan Stanojević.

7:4  Prvi gol u ovoj četvrtini upisuje Marko Petković.

6:4  Averka brži, prvi napad u četvrtini za Crnu Goru.

Kraj prve četvrtine: Crna Gora-Gruzija 6:4

6:4 Bravo za Matkovića! Šest golova - dobar učinak "ajkula" u napadu.

5:4 Pogodak Vladana Spaića! Njegov drugi gol na utakmici.

4:4  Gol Gruzina nakon isključenja Popadića. Dva i po minuta do kraja četvrtine.

4:3  Averka uspješan!  Gol prednosti!

3:3  Korner za "ajkule", pa pogodak! Gol je upisan Radoviću.

2:3  Peterac za Gruzine. Jovan Sarić precizan!

2:2 Prvi pogodak Petkovića. Gol preko bloka!

1:2  Vapenski za prvo vođstvo Gruzije.

1:1 Bitadze pobjegao Radoviću i izjednačio!

1:0 Prva akcija "ajkula" i prvi gol. Spaić se upisao u strijelce.

Utakmica je počela u 14 sati, prvi napad za Crnu Goru.

Sastavi Crne Gore i Gruzije na ovom meču:

Crnogorski vaterpolisti pobjedom bi izborili plasman na šampionat, dok bi poraz označio oproštaj od velikog takmičenja, prvog od 2008. godine.