L.V.

01. 07. 2022. 15:45   >>  16:07 8

SP BUDIMPEŠTA

Crna Gora izgubila od Srbije: Čekamo poraženog iz duela Mađarska-SAD

Vaterpolisti Crne Gore izgubili su od Srbije u razigravanju od 5. do 8. mjesta sa 10:7.

Priča naše reprezentacije na ovom turniru je da odličnu i sjajnu odbranu, sa dva golmana koji su sam evropski krem, ne prati nažalost igra u napadu.

Previše puta tokom turnira smo imali problem sa realizacijom, od prvog meča sa Mađarskom, pa do utakmice sa Srbijom.

Bogdan Đurđić je često umio da "izmisli" gol i tako da nas drži u igri, ali to je bilo nedovoljno.

Treba uzeti u obzir da smo sa najmlađom ekipom se pojavili na turniru, i da je pred ovim momcima sigurno svijetla budućnost.

Počeli smo dobro, od starta se vidjelo da je Gojkovič pripremio sjajnu odbranu, pogotovo nad najboljim reprezentativcem Srbije Dušanom Mandićem.

Taj zadatak je na sebe preuzeo Petković, ali imao je pomoć i saigrača. Koliko je dobra odbrana bila govori podatak da je Mandić u posljednjoj četvrtini drugi put uputio šut ka golu, a nije uspio da se upiše u strijelce.

Petar Tešanović je sjajno branio, skupio je 11 odbrana na ovoj utakmici.

Međutim ponovo je "škripalo u napadu". I obično su tada i stizale kazne.

Sad čekamo poraženog iz duela Mađarska-SAD sa kojim ćemo da igramo za 7. mjesto na SP u Mađarskoj.

Kraj urakmice Crna Gora-Srbija 7:10

8. minut

Naši momci jednostavno nisu imali snage da probaju da uhvate priključak do kraja meča.

5. minut gol Crna Gora-Srbija 7:10

Srbija ponovo ima tri gola razlike. Radulović je pogodio iz peterca.

5. minut GOOOOL Crna Gora-Srbija 7:9

Vlado Popadić pogađa za nas sa igračem više. Trebaju nam golovi

4. minut gol Crna Gora-Srbija 6:9

Nakon što smo promašili tri napada, stigla je kazna. Strahinja Rašović pogađa u napadu u kojem je Srbija imala igrača više.

3. minut

Petković ba Đurđić ne uspijevaju da pogode gol Srbije. Nakon odbrane našeg tima, probao je Averka ali brani Dobožanov.

2 minut

Kraj utakmice za našeg Vasilija Radovića poslije trećeg isključenja. Probala je Srbija da iskoristi situaciju, ali Tešanović kao hobotnica  brani dva puta.

1. minut

Averka ponovo brži. Tri puta je dobio na plivanju za loptu

Kraj treće četvrtine Crna Gora-Srbija 6:8

8. minut.

Imala je Srbija igrača više ponovo kao i u na krajevima prethodne dvije četvrtine. Ali prvo sjajna odbrana Petkovića koji je omeo napad, a potom i deveta odbrana Tešanovića.

7. minut. gol Crna Gora-Srbija 6:8

Igrač više i pogodak Strahinje Rašovića.

7. minut GOOOOL Crna Gora-Srbija 6:7

Bogdan Đurđić uzvraća. Njegov hetr trik kao odgovor na Jakšića. Odličan meč za njega

5. minut gol Crna Gora-Srbija 5:7

Jakšić jak i precizan šut. Njegov treći gol na meču.

4. minut GOOOOOL Crna Gora-Srbija 5:6

Popadić pogađa za naš tim nakon što smo imali igrača više.

3. minut

Nismo uspjeli da iskoristimo igrača više.

2. minut gol Crna Gora-Srbija 4:6

Prvi put Srbija vodi dva gola prednosti. Popadić je isključen, a Vico je pogodio iz velike blizine

1. minut

Ponovo smo brži na plivanju. Čučković je probao parabolom da pogodi gol Srbije, ali nažalost nije uspio.

Kraj druge četvrtine Crna Gora-Srbija 4:5

Srbija je dobila igrača više, dobro smo se odbranili u početku, ali lopta je došča do Drašovića koji pogađa.

8. minut

Mogli smo ponovo do gola sa igračem više, ali ovog puta je Mandić blokirao.

7. minut GOOOOL Crna Gora-Srbija 4:4

Ranđelović je isključen za Srbiju, a Đurđić pogađa. Sjajna igra našeg reprezentativca na cijelom turniru.

6. minut gol Crna Gora-Srbija 3:4

Jakšić pogađa za Srbiju

5. minut

Odbranili smo se sa iračem manje. Miroslav Petković je isključen, ali je srećom lopta ispala Lukiću. U kasnijem napadu Marko Petković je pogodio prečku.

3. minut gol Crna Gora-Srbija 3:3

Ekspresno je uzvratila Srbija. Lazić je bio precizan

3. minut GOOOL Crna Gora-Srbija 3:2

Iskoristili smo igrača više.

Viktor Rašović je isključen,a Miroslav Perković je sjajno realizovao dobru akciju našeg tima.

1. Minut

Kakva odbrana Tešanovića. Rašović sa metra šutira, ali naš golman brani zicer. Imamo dva sjajna golmana u reprezentaciji.

1. minut

Popadić šutira sa velike udaljenosti, ali nažalost pogađa prečku

1. minut

Osvajamo ovu loptu. Averka brži od Rašovića.

Kraj prve četvrtine 2:2

8. minut

Dobila je Srbija priliku da u posljednjim trenucima dođe do prednosti, jer su ponovo imali igrača više. Srećom pogodili su samo prečku Tešanovićevog gola.

8. minut GOOOL Crna Gora-Srbija 2:2

Rašović je zaraduio isključenje, imali smo igrača više i iskoristili smo ga. Sjajna reakcija Bogdana Đurđića koji je postigao svoj 11 gol na turniru.

7. minut gol Crna Gora-Srbija 1:2

Nakon perioda u kojem su obije ekipe griješile u napadu (naši momci dva puta napravili kontrafaul). Ostali smo sa igračem manje a Jakšić je bio precizan.

4. minut GOOOOL Crna Gora Srbija 1:1

Izjednačenje za "Ajkule" iz peterca.

Nakon faula Mandića nad Petkovićem dosuđen je kazneni udarac. Marko Mršić je bio precizan.

2. minut gol Crna Gora-Srbija 0:1

Kazna nakon neiskorištenog napada.  Rašović je pogodio mrežu nakon kontre Srbije.

2. minut

Prvi napad sa igračem više za naše momke i ipak na kraju nismo dobro organizovali napad.

2. minut

Nakon našeg napada, i kornera, Srbija osvaja loptu. Međutim sjajna odbrana našeg tima

1. minut

Srbija prva stiže do lopte.  Poslije napada, prva odbrana za našeg golmana.

Petar Tešanović startuje na golu

Crnu Goru je u četvrtfinalu eliminisala Španija, dok je Hrvatska bila bolja od Srbije.

Naši momci su sa najmlađom ekipom na turniru namučili jedne od favorita cijelog turnira, a na kraju sa zvukom sirene Đurđić je pogodio prečku koja bi nam omogućila peterce.

I pored poraza od Španije, ostao je utisak da su naši momci odigrali dobro.