S.V., mina

27. 06. 2022. 14:59   >>  15:09 8

PROTIV ŠPANIJE U ČETVRTFINALU

Crna Gora jedva izašla na kraj sa Japanom

Vaterpolisti Crne Gore plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Budimpešti, pošto su u osmini finala savladali Japan 10:9. Naredni rival je Španija u srijedu od 19.30.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića, prvu četvrtinu dobili su bez većih problema 3:1.

Nakon sjajne serije u drugoj četvrtini, Japanci su pred drugi dio utakmice imali prednost 6:5.

U trećoj četvrtini Ajkule su povratile prednost koju do kraja meča nijesu ispustili.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bili su Miroslav Perković sa tri gola, Bogdan Đurđić i Dušan Matković upisali su po dva, a po jedan gol postigli su Konstantnin Averka, Marko Petković i Radović.

Golman crnogorske selekcije Dejan Lazović odigrao je izvanredu utakmicu i imao je 20 odbrana.

Kod poraženih najefikasniji su bili Inaba i Takata sa po dva pogotka.

U drugim mečevima osmine finala, Gruzija će igrati protiv Hrvatske od 15 sati i 30 minuta, Italija i Australija svoj meč počinju u 17, a u 18 sati i 30 minuta Južna Afrika igraće protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Crna Gora je završnicu prvenstva izborila kao drugoplasirana u grupi A, iza domaćina Mađarske, a ispred Gruzije i Brazila, koji je bez bodova bio posljednjeplasirani u grupi.

Svoje protivnike u četvrtfinalu čekaju još Srbija, Grčka i domaćin Mađarska.

Kraj meča.

Držali smo loptu u posljednjih 50 sekundi...

10:9 Takata pogađa, 1.09 do kraja.

10:8 Petković u napadu sa igračem više, lakše se diše, tri i po minuta do kraja.

9:8 Đurđić sa distance, u napadu sa igračem više, 5.49 do kraja.

Počela je četvrta četvrtina.

Nova sjajna odbrana Lazovića, kraj treće četvrtine.

8:8 Perković se razigrao, treći gol za novo izjednačenje, 1.11 do kraja ove dionice.

Lazović je odbranio zicer...

7:8 Još jedna loša reakcija naše odbrane, kaznio je to Suzuki.

7:7 Perković je izjednačio u napadu s igračem više, 4.50 do kraja treće četvrtine.

6:7 Takata u napadu sa igračem više, njegov drugi gol

6:6 Matković nakon kontrapada.

Počela je treća četvrtina.

Kraj prvog dijela.

5:6 Drugi gol Inabe, pogodio je u napadu sa igračem više.

5:5 Petković je vratio stvari u egal.

4:5 Adači iz peterca, 2.14 do odmora...

4:4 Okave je poravnao, serija Japana 3:0.

4:3 Takata sa dva metra pogađa, loša reakcija naše odbrane.

4:2 Inaba je smanjio, tri minuta igre u drugoj četvrtini...

4:1 Đurđić iz peterca.

Počela je druga četvrtina.

Kraj prve četvrtine.

Dva puta u jednom napadu Japanci su pogodili prečku.

3:1 Matković u napadu sa igračem više, 2.57 do kraja uvodne dionice.

2:1 Averka iz peterca za preokret.

1:1 Sada smo mi realizovali kontranapad, pogodio je Radović. Prethodno je sjajno intervenisao Lazović...

0:1 Date je realizovao kontranapad.