S.V. [ Mina ]

22. 02. 2022. 20:34 >> 20:34

PRVENSTVO CRNE GORE

Jadran ubjedljiv protiv Katara

Vaterpolisti Jadrana pobijedili su večeras u Kotoru ekipu Katara 21:9 (4:2, 9:4, 4:1 i 4:2), u utakmici petog kola prvenstva Crne Gore.

Jadran, koji je dobio i prvi međusobni duel 21:7, upisao je peti trijumf i zadržao maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Kataro je doživio peti poraz i jedini je bez bodova u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Kotorski tim poveo je na startu meča, ali je Jadran sa tri vezana pogotka došao do vođstva od 3:1.

Na kraju druge četvrtine bilo je 4:2, a početkom nastavka uslijedila je serija od 5:0 gostiju za vođstvo od 9:2.

Na polovini meča bilo je 13:6, u samom finišu treće četvrtine 17:7, dok je dva i po minuta prije kraja razlika iznosila 13 golova (20:7).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Danilo Radović i Matej Čeraj sa po pet golova, Jovan Vujović postigao je četiri, a po jedan manje Dimitrije Obradović i Matija Sladović.

U strijelce jednom upisao je se i Luka Murišić.

U kotorskoj ekipi najbolji je bio Marko Milić sa pet, Neđo Baštrica je postigao dva gola, a po jedan Josip Rajhel i Ivan Marković.

U drugom meču petog kola, Primorac je u subotu u Kotoru savladao Budvansku rivijeru 14:8 i upisao četvrti trijumf ove sezone.

U šestom kolu Budvanska rivijera i Kataro sastaće se u ponedjeljak, dok će dan kasnije rivali biti Jadran i Primorac.