П.Р. [ Мина ]

03. 12. 2022. 19:35   >>  21:01

ЛИГА ШАМПИОНА

Атингре јунакиња, Будућност боља од Сторхамара

Рукометашице Будућност Бемакса побиједиле су вечерас у Подгорици норвешки Сторхамар 24:23 (12:11), у утакмици седмог кола Б групе Лиге шампиона.

То је трећи тријум подгоричког тима ове сезоне, у којој има и реми и три пораза.

Јунак утакмице била је голманка Армел Атингре, која је у посљедњим секундама утакмице одбранила зицер Оливији Лофквист и спријечила изједначење.

Утакмицу је завршила са 17 одбрана.

Будућност је у Бемакс арени надиграла норвешког вицешампиона, у већем дијелу меча била у вођству, које је у 24. минуту износило и четири гола (11:7).

Норвежанке су до полувремена смањиле заостатак, а у 38. минуту стекле предност од два гола (16:14).

Будућност је серијом од четири везана поготка повела 18:16, водила је и 19:17 и 20:18.

Предност од два гола имала је и минут и десет секунди прије краја (24:22), коју је захваљујући Атингре успјела да сачува.

Најефикасније у побјендичком тиму биле су
Милена Раичевић седам и Матеа Плетикосић шест, док је Ивана Годеч меч завршила са три гола.

У норвешком тиму по четири поготка постигле су Оливија Лофквист, Мартин Свендсбергер, Тина Абдула и Гуро Нестакер.

Будућност и Сторхамар биће ривали и у наредном колу, 11. децембра у Норвешкој.