Н.Р.

09. 02. 2023. 12:44 >> 12:38

SP U ALPSKOM SKIJANjU

Kroford napravio iznenađenje i došao do zlata u superveleslalomu

Kanadski skijaš Džejms Kroford napravio je iznenađenje i osvojio zlatnu medalju u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu alpskih disciplina u Meribelu i Kurševelu.

Kroford je trku u Kurševelu završio u vremenu 1.07.22 i došao do prvog odličija na Svjetskim prvenstvima.

Interesantno je da je ovo Krofordu(25) prvi nastup na šampionatima svijeta u ovoj disciplini.

Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojio je norvežanin Aleksandar Omot Kilde, koji je za pobjednikom kasnio 0.01 stotinku.

Treće vrijeme za bronzanu medalju imao je Aleksi Panturo iz Francuske, sa zaostatkom 0.26 stotinki, što mu je drugo odličije na ovom Svjetskom prvenstvu, nakon što je bio zlatni u alpskoj kombinaciji.

Četvrti je bio Marko Odermat iz Švajcarske, koji je kasnio 0.37 stotinki, dok je na petom mjestu završio njegov sunarodnik Luk Mejar sa zaostatkom 0.65.

Na petoj poziciji završio je Rafael Haser iz Austrije.

Na Svjetskom prvenstvu sjutra je slobodan dan, za vikend slijede trke u spustu u ženskoj i muškoj konkurenciji.