Л.В. [ одбојка.ме ]

28. 09. 2022. 11:05   >>  11:16

ПОРАЗ И У РЕВАНШУ

Будва "скупо продала кожу"

Одбојкаши Будве нијесу успјели да прођу у 2. коло Лиге шампиона, јер су и у реваншу у Блајбургу поражени од аустријске екипе Задруга ДОБ, овог пута резултатом 3:1 (37:35, 25:27, 25:21, 25:18). Међутим, послије меча у Аустрији Будвани ће вјероватно дуго жалити за пропуштеним у првом сусрету на свом терену, када су поражени са 3:0.

Овог пута Будва је била потпуно рабноправан противник, три прва сета била су изузетно узбудљива, од којих је први заиста био невјероватан и завршен резултатом 37:35 за домаћина. Играло се поен за поен, само једном током читавог сета Задруга је имала два поена разлике, а Будва је била екипа која је углавном имала сет лопте. Након три узастопне нереализоване, нажалост, Аустријанци су освојили три поена заредом и ријешили тај дио игре у своју корист. Први сет трајао је 41 минут!

У другом сету – иста слика, али са другачијим епилогом. Потпуно равноправна борба, Задруга је повела 22:20, па онда имала прву сет лопту при резултату 25:24, али онда је Будва везала три поена (два Александар Гмитровић и један Матија Ћинћур блоком) и узела сет.

И трећи сет био је равноправан, опет је у завршници било 22:20, али у тим тренуцима на страни домаћина биле су и судије утакмице, па је умјесто резултата 23:21, на семафору стајало 24:20, што је домаћин брзо искористио и привео сет крају резултатом 25:21.

У том тренутку двомеч је био одлучен, што је демотивисало госте, па су домаћи четврти сет ријешили у своју корист без вечих проблема резултатом 25:18.

ДОБ Задруга – Будва 3:1 (37:35, 25:27, 25:21, 25:18)

Блајбург – Јуфа арена. Гледалаца: 350. Судије: Шабо (Мађарска), Kуртис (Летонија).

ДОБ Задруга: Раинер, Питакудис 5, Kопшчар, Штајнер (либеро), Бакири 15, Аспиотис 27, Kрац 13, Kаибалд, Шабо 10, Kрасниг 3, Шчербаков 5, Kицингер (либеро), Мађунков 3, Вриц.

Будва: Јелић 1, Лечић, Миленковић, Гмитровић 30, Хаџисалиховић 6, Kривокапић (либеро), Гиљановић 12, Ћинћур 2, Фазлић 7, Милић 10, Томан (либеро), Бегић, Бјељац.