N.R.

15. 10. 2024. 22:44 >> 22:48

EVROLIGA

Zvezda nastavila niz u Istanbulu, slavio i Partizan, Baskonija bolja od Reala

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Fenerbahče u "Ulker areni" 76:57 u trećem kolu Evrolige i zadržali maksimalan učinak.

Pobjedu u Istanbulu Crvenoj zvezdi donijela je prije svega vrlo dobra i agresivna odbrana, ali je i napad bio na visini zadatka, dok je Fenerbahče izgledao poprilično nesigurno.

Zvezdu je do pobjede predvodio Džoel Bolomboj sa dabl-dabl učinkom, 18 poena i 11 skokova, pratio ga je Nemanja Nedović sa 17 poena uz dva skoka i tri asistencije.

Nakon tri kola Zvezda ima isto toliko pobjeda - na startu su bili bolji od Pariza, a potom i od Baskonije.

Slavio je i Partizan u Beogradu protiv Bajerna iz Minhena 86:78 za prvi trijumf u sezoni.

Crno-bijele do pobjede je predvodio Braun sa 22 poena, Džons je ubacio 18 poena.

Iznanađenje večeri napravili su košarkaši Baskonije koji su bili bolji od Real Madrida 76:72 na domaćem parketu.

Bilo je neizvesno do samog kraja, ali je Baskonija uspjela da dođe do prednosti u samoj završnici i tako upiše pobjedu.

Najraspoloženiji u redovima Baskonije bio je Markus Hauard sa 15 poena uz dva skoka i jednu asistenciju, a pratio ga je Čima Moneke sa 14 poena uz pet skokova i dvije asistencije.

Kod Reala, istakao se Džanan Musa sa 17 poena i četiri skoka, dok je Edi Tavares imao dabl-dabl učinak sa 14 poena i 14 skokova.

Pobjedu za pamćenje ostvario je i Pariz koji je pobijedio aktuelnog prvaka, ekipu Panatinaikosa 84:80.

Novopečeni evroligaš je igrao sjajno od prvog do posljednjeg minuta, a posebno je impresionirao šutem za tri poena koji je bio na preko 50 odsto (23/40).

Najefikasniji bio je Nadir Hifi sa 20 poena. Ti Džej Šorts je ubacio 16 uz sedam asistencija, dok je 14 imao Kolin Malkolm.

Olimpijakos je na svom terenu savladao Milano sa 89:69 i otišao na 2-1, dok su gosti iz "grada mode" sada na 1-2.

Dominantno je ekipa iz Pireja ušla u meč i konstantno dizala prednost, pa na poluvrijeme otišla sa +12.

Do kraja meča Milano nije imao nikakav odgovor i prednost je samo nastavila da raste, pa je Olimpijakos dobio svaku četvrtinu i na kraju slavio ubjedljivo.

Najbolji kod pobjednika bio je Šakil Mekisik sa 22 poena. Saša Vezenkov je imao 21 uz sedam skokova, a Papanikolau 13.

Makabi je u Beogradu bio bolji od Anadolu Efesa 91:88.

Gosti su bolje otvorili meč, imali +9 na startu meča, ali sve vrlo brzo ušlo u egal iz kojeg se praktično nije ni izlazilo cijelu utakmicu.

Odluka je pala u posljednjih nekoliko minuta, a kao heroj ispostavio se Džejlen Hoard, koji je na četiri sekunde do kraja pogodio za 93:91, da bi zatim Larkin promašio trojku za pobjedu.

Alba je u ovom kolu bila bolja od Asvela 84:79 - najefikasniji kod pobjednika Hermanson sa 18 poena. Njemački prestavnik je došao do prvog trijumfa, dok su gosti iz Francuke doživjeli drugi poraz.

Slavio je i Žalgiris na gostovanju Virtusu u Bolonji - 71:68.