D.B.

24. 05. 2024. 08:12 >> 08:34

finale istočne konferencije nba lige

Seltiksi se primiču finalu, poveli 2:0 protiv Pejsersa

Košarkaši Boston Seltiksa poveli su 2-0 u finalu Istočne konferencije NBA lige, u drugoj utakmici savladali Indijana Pejserse rezultatom 126:110.

Maestralan je bio Džejlen Braun sa 40 poena. Derik Vajt i Džejson Tejtum su ga ispratili sa po 23 poena, dok je 15 ubacio Džru Holidej, uz 10 asistencija.

Kod Indijana Pejsersa istakli su se Sijakam sa 28, Nembhard sa 18 i Halibarton sa 10 poena i osam asistencija.

Problem za nastavak serije kod Pejsersa može biti povreda Haliburtona, koji je opet doživio povredu levog butnog mišića, zbog čega je propustio 10 utakmica u regularnoj sezoni.

Pejsersi su gotovo cijelu prvu četvrtinu proveli u vođstvu, a završili su je sa dva koša prednosti 27:25.

Potom su Seltiksi trojkom Holideja u posljednjem  minutu prve četvrtine započeli seriju 20-0 u kojoj su šest minuta ostavili gostujuću ekipu bez poena i sa -5 (22:27) došli do +15 (42:27).

Ekipa Rika Karlajla se do kraja treće dionice raspala i dopustila Seltiksima da se ponovno odvoje i dođu do +15 (93:78) na krilima raspoloženog Brauna.

Indijana je 3:44 minuta prije kraja treće četvrtine ostala i bez prvog razigravača Tajrisa Halibartona pa su Seltiksi u posljednjoj četvrtini imali potpunu kontrolu rezultata, a Boston je do najveće prednosti (+19) došao pet minuta prije kraja, kad je ekipa povela 113:94.

U gostujućem timu najviše je postigao Paskal Sijakam  28 poena.

Hendikep za Indijanu je bila povreda Tajrisa Halibartona u trećoj četvrtini, zbog koje nadalje nije mogao da joj bude od pomoći.