N.R.

19. 03. 2024. 16:51 >> 18:35

NLB ABA DVA LIGA

Podgorica slabije počela, pa u nastavku stigla do pobjede

Košarkaši Podgorice pobijedili su Cedevitu Junior 85:79 u 11.kolu NLB ABA2 lige na turniru u Širokom Brijegu.

Cedevita Junior je bolje otvorila meč, odmah na startu povela 5:0, a potom i održavala vođstvo do kraja prvih deset minuta. Maksimalnu prednost tim iz Hrvatske imao nakon četiri minuta, +8 (14:6). Do kraja prvog perioda Podgorica je smanjivala zaostatak, prišla i na minus jedan (22:21), pogađali su Slaj, Žižić, Kljajević. Nakon deset minuta bilo je (26:21) za Cedevitu Junior.

Odlično su izabranici Damira Mulaomerovića počeli i drugi period, opet serijom 5:0 došli do dvocifrene prednosti (31:21).  Nakon toga igralo se koš za koš, sve do četiri minuta pred kraj prvog poluvremena, kada je Podogrica serijom 7:0 prišla na (36:33), nakon slobodnih bacanja Slaja. Naš predstavnik je prvi put na meču poveo u osmom minutu druge dionice (39:38) nakon trojke Marka Kljajevića, što je bila njegova treća na ovom susretu. Nakon dvadeset minuta na semaforu je stajalo (43:43).

Počela je Podgorica dobro drugo poluvrijeme, nakon uvodnih poena Cedevite , izabranici Dragana Radovića serijom 6:0 stigli su do (49:45), pogađali su Žižić i Vujisić. Na šest minuta do kraja trećeg perioda novu trojku  (četvrtu ukupno) pogodio je Kljajević za maksimalnih plus pet na ovom susretu za našeg predstavnika (52:47). Prišla je Cedevita Junior ubrzo na minus jedan, pogodio je Ogrizović za (53:54) na četiri i po minuta do kraja trećeg perioda. Igralo se koš za koš praktično do kraja ove dionice, u samom finišu uspjela je Pogorica da veže dva napada sa uspješnom realizacijom, pa je nakon trideset minuta bilo (63:59) za Podgoricu.

I posljednja dionica počela je igrom koš za koš, nešto bolje se snašla Cedevita Junior i smanjila na dva poena (61:63 i 64:66). Nakon toga serija 7:0 ekipe Dragana Radovića za najubjedljivijih +9 (73:64) na šest minuta do kraja okršaja. Prednost je i dalje rasla u korist našeg predstavnika, u petom minutu velikih +12 (78:66), Kunc je briljirao u tim momentima. Do kraja meča Sutjeska je zadržala prednost i slavila protiv Cedevite Junior (85:79) u prvom okršaju u Širokom Brijegu.

Izabranici Dragana Radovića došli su do sedme pobjede, imaju i četiri poraza. Ovim trijumfom Podogrica je praktično osigurala plej - of. Trenutno su na šestom mjestu uz meč više od Borca iz Banja Luke koji ima skor 5-6.

Najefikasniji u sastavu Podgorice Marko Kljajević sa 19 poena, Kunc i Brendon Slaj imali su po 14 poena.

Podgoricu u Širokom Brijegu očekuju još dva okršaja, protiv Pelistera (četvrtak) i protiv Heliosa (subota).