S.V.

09. 10. 2024. 21:37 >> 21:38

Breznica nadigrala Budućnost

Breznica je u derbiju Prve ženske fudbalkse lige savladala Budućnost na svom terenu 2:1.

Breznica se tako na trećem mjestu izjednačila sa Podgoričankama (obje ekipe imaju po devet bodova), a imaju i meč mannje. Mladost i Ekonomist dijele prvo mjesto sa 12.

Derbi je sa tribina gledao i selektor Mirko Marić.

Breznica je bolje otvorila utakmicu, ali gošće su veoma brzo pokazale da nisu došle da se brane, naprotiv.

Ipak, prve su udarac zadale domaće igračice. U 29. minutu nakon centaršuta sa desne strane glavom je loptu u mrežu poslala Aleksandra Vujošević.

Budućnost je u finišu prvog dijela imala dobru priliku za izjednačenje, ali je odlično intervenisala Svetlana Miličić.

U nastavku Breznica je prepustila posjed gošćama, ali je inicicjativa Budućnosti brzo dala rezultat.

Jana Merdovićje sa 30 metara uputila projektil i zatresla mrežu. Samo minut kasnije Helena Živković imala je šansu za potpuni preokret, no ovoga puta Miličić je sjajno reagovala.

U 75. minutu golmanka Budućnosti Hodžič je isključena, jer je rukom igrala van šesnaesterca.

Iz tog prekida, Marijana Jankov odlično je izvela slobodan udarac, rezervni golman Marija Vuković odbranila ali je na odbijenu loptu natrčala Jelena Vujadinović i postigla, ispostavilo se odlučujući gol.