N.R.

06. 09. 2024. 23:46 >> 23:47

LIGA NACIJA

Italija u Parizu pobijedila Francusku, Belgija savladala Izrael

Fudbaleri Italije pobijedili su u gostima u Parizu selekciju Francuske sa 3:1, u prvom kolu Grupe 2 Divizije A Lige nacija.

Povela je Francuska golom Bredlija Barkole u 13. sekundi meča, da bi do kraja poluvremena Italija izjednačila pogotkom Fediraka Dimarka u 30. minutu.

Italijani su bili odlični u drugom poluvremenu i stigli do velikog trijumfa i to golovima Davida Fratezija u 51. i Đakoma Raspadorija u 74. minutu.

U istoj grupi, Belgija je kao domaćin savladala Izrael sa 3:1.

Strijelci za Belgiju bili su Kevin De Brujne u 21. i 53. iz penala i Juri Tielemans u 48. minutu.

Izrael je do pogotka stigao autogolom Timotija Kastanje u 36. minutu.

Slovenija i Austrija remizirali su 1:1, u prvom kolu grupe 3 B divizije Lige nacija.

Gol za Sloveniju postigao je Benjamin Šeško u 16. minutu iz penala, dok je strijelac za Austriju bio Konrad Lajmer u 28. minutu.

U drugoj utakmici prvog kola ove grupe Kazahstan i Norveška ranije danas odigrali su bez golova.