N. N. [ FSCG ]

29. 08. 2024. 17:39 >> 17:39

primili pet golova nakon remija

Težak poraz kadeta od Slovenije

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom prijateljskom duelu sa Slovenijom - 5:0.

"Mladi sokoli" su bolje otvorili meč, ali su Darvin Đukić i Jovan Anđić promašili dvije odlične šanse za gol.

Đukić u 2. minutu nije iskoristio situaciju jedan na jedan sa golmanom Slovenije, dok je Anđić slično uradio u 39. minutu.

Kazna je uslijedila tri minuta kasnije preko Žige Kranjca, da bi dobru priliku za izjednačenje imao Aleksa Perišić početkom 2. poluvremena. Do kraja meča Slovenija je postigla čak četiri gola i upisala ubjedljiv trijumf.

"Svaka naša utakmica liči jedna na drugu. Ne iskoristimo izgledne šanse, zatim iz grešaka primimo golove, nakon čega često dođe do velikog pada u igri i ubjedljivog poraza. Ono što je sigurno, sa kvalitetom koji posjedujemo, ne smijemo sebi dozvoljavati da promašujemo stopostotne šanse, jer uvijek dođe do grešaka koje protivnik zna da iskoristi", rekao je selektor Radovan Kavaja.

Dvije utakmice sa "zmajčekima" su bile provjere uoči turnira u Poljskoj. Prvi meč je završen remijem (3:3), danas je doživljen težak poraz.

"Dvomeč sa Slovenijom bio je zamišljen da dodatno iskristališemo ekipu uoči jakog turnira naredne sedmice u Poljskoj. Na prvoj utakmici smo vidjeli dosta toga dobrog, ali nas je današnji meč dodatno zamislio". naglasio je Kavaja.

Slovenija - Crna Gora 5:0

Igralište u Limbušu. Sudija: Nejc Gergič (Slovenija): Strijelci: Kranjc u 42, Videnović u 65. iz penala i 89, Koren u 71. i Koren 85. minutu. Žuti kartoni: Blaško (Slovenija), Anđelić, Perišić (Crna Gora).

Slovenija: Golič, Kaluder, Sovenc (od 28. Kujraković), Kumer, Mijekuž (od 46. Viher), Mehle, Kranjc (od 55. Premrl), Blaško, Jereb (od 55. Videnović), Špacapan (od 55. Koren), Jurič.

Crna Gora: Koljčević, Perišić (od 77. Radulović), Maraš, Ražnatović (od 46. Đokaj), Jovanović, Pavićević, Đukić (od 46. Zečević), Fabris (od 46. Lesjak), Delić, Anđić (od 46. Glendža), Mahmutović (od 46. Anđelić).