L.V.

29. 05. 2024. 23:12 >> 08:29

LIGA KONFERENCIJE

Olimpijakos osvojio LK: Prvi evropski trofej za grčki fudbal, ali i za Jovetića

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Fiorentinu 1:0 i tako su osvojili Ligu Konferencija.

Olimpijakos ima tako priliku da na terenu svojih gradskih rivala AEK-a dođe do prve evropske titule ne samo u svojoj nego i u istoriji grčkog klupskog fudbala.

Centralna figura meča, bar kada je crnogorska javnost u pitanju, biće kapiten "hrabrih sokola" Stevan Jovetić, koji bi mogao da uđe sa klupe.

BLOG UŽIVO:

23:39

KRAJ MEČA.

PRvi evropski trofej ne samo za Olimpijakos, nego i za cijeli grčki klupski fudbal. Ujedno i prvi evropski trofej za našega Stevana Jovetića.

Опширније

23:26

GOOOOOOL Ko drugi do El Kabi.  Fudbaler koji je srušio Aston Vilu je sjajno reagovao glavom na pas Santjaga Ezea. Koliko je dobra participacija Marokanca pokazuje činjenica da je prije nego što je loptu udario glavom, ona odskočila ispred njega.

Interesantno da je do pogotka napadač pirejskog tima bio u kontra ritmu, nije loptu prije pogotka tri puta dodirnuo, ali zato ovakva reakcija se čekala. Njegov 33 gol u sezoni.

Gol pogledajte OVDJE.

Опширније

23:24

Velika prilika za Fiorentinu. Lijepo je "Viola" gradila akciju, napravila je višak na lijevom boku odakle je uslijedio centaršut, Ikone je uspio da šutira, ali Colakis uspjeva da odbrani.

Опширније

23:23

Počeo je i drugi produžetak.

Опширније

23:08

Kakva šansa za Jovetića. Naš fudbaler je imao sjajan prodor, dva driblinga i šut sa 18 metara ali Teraćano brani sjajno večeras.

Jovetić, foto: AP Photo/Petros Karadjias

Опширније

23:03

Jovetić je dobio loptu sa lijeve strane i centrirao, jedan igrač Fiorentine je možda igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Dijas nije sudio ništa, VAR nije reagovao iako je izgledao da je bilo materijala za provjeru. Na kraju našem fudbaleru je pokazan žuti karton.

Cijelu situaciju možete pogledati OVDJE.

Опширније

22:58

Počeo je prvi produžetak, prvi sa centra kreu fudbaleri Fiorentine

Опширније

22:45

Meč ide u produžetke. U drugom poluvremenu nismo uživali u ljepoti fudbala. Dosta tvrda utakmica

Опширније

22:42

Oštar start Dodoa nad Jovetićem, Dijas je svirao faul ali nije pokazao karton. Stiče se utisak da je mogao Brazilcu da pokaže žuti karton.

Опширније

22:41

Reaguje Italiano. Kuame i Bonaventura napuštaju teren, umjesto njih Ikone i Barak.

Опширније

22:38

Najveća prilika za Olimpijakos na meču. Orta je izveo prekid, Ibora je bio najviši u skoku, ali lopta je prošla pored stative.

Teraćano je već bio savladan foto: Guliver/AP Photo/Petros Karadjias

Опширније

22:36

Mendilibar pravi rokadu Portugalaca. Umjesto Šikinja na teren ulazi Andre Orta, koji je ofanzivniji.

Опширније

22:35

Mijenja i Italiano, umjesto Artura priliku dobija Alfred Dankan.

Опширније

22:30

Stevan Jovetić je konačno dobio priliku. Dobio je priliku umjesto večeras nevidljivog Fortunisa. Može li naš kapiten da riješi utakmicu protiv ekipe u kojoj je proveo pet sezona?

Опширније

22:25

Nova velika prilika za Fiorentinu. Dodo je proigrao Kuamea koji je baš loše zahvatio loptu, ali Colakis je i na takav udarac morao da pravi paradu.

Опширније

22:21

Prva prilika u nastavku za Fiorentinu, nakon kornera. Artur je izveo, Milenković je skočio i glavom udario loptu, ali pored stative.

Опширније

22:19

Prvih 15 minuta drugog poluvremena pao je tempo igre. Obije ekipe su oprezne, i kao da čekaju grešku protivnika.

Опширније

22:12

Prvi mijenja Italiano. Umjesto Belotija koji je bio nevidljiv danas na terenu ušao je M'bala Nzola.

Опширније

22:08

Došlo je do sudara Belotija i Recosa, nakon čega je grčki štoper rekao da može da nastavi duel, ali onda je pao sa strane.

Medicinski tim je pokazao da mora da se izvrši zamjena, ali je grčki štoper svojevoljno nastavio da igra.

Опширније

22:06

Smirile su se strasti na "Aja Sofiji", krenulo je drugo poluvrijeme

Опширније

21:44

Završeno prvo poluvrijeme bez golova ali sa visokim tempom. Na djelu tribina gdje su navijači Fiorentine došlo je do nereda koji su trajali i nakon sudijskog zvižduka za kraj prvih 45 minuta.

Fudbaleri Fiorentine su otrčali do dijela trbine gdje se nalaze njihovi navijači da smire situaciju.

Опширније

21:33

Situacija u šesnaestercu Fiorentine i stravičan sudar napadača Olimpijakosa El Kabija i Teraćana.

Dijas je prekinuo meč i pozvao medicinske timove obije ekipe na teren, ali srećom oba igraču su u stanju da nastave meč.

Опширније

21:30

Šansa Bonoventure iz ugla fotografa zvanične stranice UEFA Lige konferencija.

Опширније

21:26

Portugalski sudija Artur Soares Dijas, koji inače za sada vodi sjajno utakmicu, pokazao je prvi žuti karton Podensu zbog prekršaja nad Dodom

Опширније

21:25

Uzvraća Olimpijakos na drigoj strani. Nakon kornera, svega 165 cm visoki Podense je uspio da pobjegne na prvoj stativi i lukavu uputi loptu ka golu glavom. Teraćano ponovo na visini zadatka

Опширније

21:22

Nova šansa za Bonaventuru, lansiran je u kontri, ali nije uspio da stigne u pravom trenutku do idealne pozicije.

Propustio dvije prilike: Bonaventura foto: Gulivep/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Опширније

21:11

Najveća prilika za Fiorentinu do sada. Bonaventura je praktično bio sam, ali je šutirao mlako i Colakis je lagano odbranio.

Опширније

21:06

Zatresla se mreža na utakmici. Milenković se iznenađujuće našao najistureniji i uspio je da savlada Colakisa.

Međutim srpski štoper se našao u ofsajdu, i nakon VAR reakcije gol je poništen.

Опширније

21:05

5. minut Olimpijakos-Fiorentina 0:0

Uzvratila je Fiorenitna, pokazala svoj napadački potenicjal ali je Beloti traljavo šutirao.

Опширније

21:01

4.minut Olimpijakos - Fiorentina 0:0

Prva prilika na meču. Pirejski tim je lijepo razvijao napad, a onda je sa lijeve strane Podense sam sebi kreirao odličnu priliku. Teraćano uspjeva da odbrani.

Опширније

20:58

1. minut Olimpijakos-Fiorenitna 0:0

Počelo je finale u Atini.

Опширније

20:56

Gotovo dvije trećine stadiona čine navijači Olimpijakosa.

20:48

Vlasinik Fiorentine Roko Komiso pozdravlja navijače svog kluba na atinskom stadionu.

Опширније

20:42

Nisu svi navijači "crveno-bijelih" mogli da stanu na stadion pa je za njih napravljen veliki videobim u Pireju.

Опширније

20:41

Hose Luis Mendilibar se takođe opredijelio za svojih standardnih 11, po žalost za našu fudbalsku publiku sa Jovetićem na klupi, ali se nadamo da će naš kapiten dobiti prilike u nastavku.