N. N.

25. 05. 2024. 20:59 >> 21:26

POSLJEDNJE KOLO CFL-A

Vatromet u Baru - Mornar u Evropi, Jedinstvo izborilo lakšeg rivala u baražu

Užasno proljeće Budućnosti je "krunisano" - tim Ivana Brnovića je na zatvaranju Prve crnogorske fudbalske lige poražen na gostovanju Petrovcu 3:1, pa je sezonu u kojoj je branio titulu završio na 3. mjestu.

I da su pobijedili, Podgoričani ne bi mogli da preuzmu 2. mjesto Mornaru, koji je u 92. minutu iz sumnjivog penala (čini se da je faul bio van šesnaesterca) stigao do pobjede protiv Jezera. Jedini pogodak na meču dao je Aleksandar Vujačić.

Veliku pobjedu, i to nakon preokreta, upisalo je Jedinstvo, koje je u direktnom obračunu za 10. mjesto savladalo Mladost 2:1 na "DG areni".

Zahvaljujući tome će se vratiti na isti stadion da igra baraž protiv Podgorice, dok će Mladost morati na megdan odličnom Otrantu, koji je u Drugoj ligi osvojio 79 bodova, jedan manje od povratnika u 1. CFL, Bokelja.

Dečićevo šampionsko slavlje je prekinula oluja na Starom aerodromu, potom i gašenje reflektora, ali to nije omelo izabranice Milorada Pekovića, koji su savladali Arsenal 3:1.

REZULTATI 36. KOLA

Mornar - Jezero 1:0 (Vujačić 90+2. penal)

Petrovac - Budućnost 3:1 (Đuričković 59, Bašić 69, Zvrko 78 - Vujović 50. autogol)

Mladost - Jedinstvo 1:2 (Neto 17 - Korać 35, Brandao 45+4)

Rudar - Sutjeska 2:1 (Apija 54, Muhović 87 - Guzina 77 )

Dečić - Arsenal 3:1 (Abdulahi 29, 62, Asović 45+7 - Ćetković 76)

21:05

Arsenal je smanjio u 76. minutu golom Alekse Ćetkovića.

Опширније

20:52

Abdelsamed Abdulahi je u 62. minutu dao drugi gol za Dečić, koji vodi 3:0 protiv Arsenala.

Опширније

20:47

Mornar je u 92. minutu stigao do pobjede protiv Jezera golom Aleksandra Vujačića iz penala. Čim je meč završen, počeo je vatromet u Baru u čast istorijskog uspjeha.

Опширније

20:45

Rudar na oproštaju od Prve lige ponovi vodi, Jasmin Muhović je u 87. minutu pogodio za 2:1 protiv Sutjeske.

Опширније

20:43

Na Kampu FSCG na Starom aerodromu se polako pale reflektori, možda meč Dečić - Arsenal bude nastavljen.

Опширније

20:38

Petrovac je poklonio lokalnom rivalu Mornaru 2. mjesto - Nikola Zvrko je u 78. minutu sa preko 20 metara donio velikih 3:1 protiv Budućnosti.

Опширније

20:35

Sutjeska je izjednačila u Pljevljima golom Boška Guzine u 77. minutu.

Опширније

20:31

Novi prekid na utakmici Dečić - Arsenal, sada zato što su se reflektori ugasili. Tužna slika crnogorskog fudbala...

Опширније

20:28

Petrovac je preokrenuo na 2:1, Adnan Bašić je u 69. minutu iskoristio novu grešku odbrane Budućnosti i četvrtu utakmicu zaredom se upisao u listu strijelaca.

Опширније

20:19

Petrovac je izjednačio na 1:1 nakon velike greške odbrane Budućnosti i gola Petra Đuričkovića u 59. minutu.

Опширније

20:12

Greška Velimira Vlahovića i golmana Stojana Vukčevića, koju koristi Bizmark Apija i u 54. minutu donosi prednost Rudaru protiv Sutjeske.

Опширније

20:10

Budućnost vodi u Petrovcu od 50. minuta autogolom Alekse Vujovića.

Опширније

19:54

Utakmica na Starom aerodromu je nastavljena, a Anel Asović u 7. minutu sudijske nadoknade sjajnim udarcem sa 20 metara donio Dečiću vođstvo 2:0 protiv Arsenala.

Опширније

19:51

Na utakmicama Mornar - Jezero, Petrovac - Budućnost i Rudar - Sutjeska nije bilo golova u 1. poluvremenu.

Опширније

19:49

Jedinstvo je preokrenulo u 4. minutu sudijske nadoknade zahvaljujući i oluji u Donjoj Gorici - Ubiratan Brandao de Souza je izveo korner, htio da centrira, ali je jak vjetar ugurao loptu u mrežu.

Опширније

19:41

Jedinstvo je izjednačilo u 35. minutu protiv Mladosti (1:1), Žarko Korać dao 18. gol u sezoni. Bjelopoljcima je potreban preokret da bi u baražu igrali sa Podgoricom, a ne Otrantom.

Опширније

19:40

Pogledajte kakva je kiša na Starom aerodromu, zbog koje je meč prekinut.

Опширније

19:34

Kakav pljusak na Starom aerodromu, igrači Dečića i Arsenala se povlače, jer nisu mogli ništa da vide. Prekid zbog monsunske kiše.

Опширније

19:28

Vodi i Dečić protiv Arsenala od 29. minuta. Abdelsamed Abdulahi je centrirao, ali loptu niko nije dodirnuo i završila je u mreži.

Опширније

19:19

Prvi gol u posljednjem kolu daje Brazilac neobičnog imena - Ruzvelt Souza Neto u 17. minutu je donio prednost Mladosti protiv Jedinstva u direktnom obračunu za 10. mjesto. Aleksandar Vlahović je centrirao, šut Borisa Došljaka odbranio Goran Aković, ali je naletio Neto i prvo pogodio stativu, a zatim i mrežu.