S.V. [ Beta ]

15. 05. 2024. 23:25 >> 23:27

Četvrta uzastopna pobjeda Čelsija, Junajted u goleadi bolji od Njukasla

Fudbaleri Čelsija pobijedili su večeras na gostujućem terenu Brajton 2:1, u utakmici 34. kola Premijer lige.

Čelsi je poveo 34. minutu golom Kola Palmera, a prednost je udvostručio Kristofer Nkunku u 64. minutu.

Konačan rezultat postavio je Dani Velbek u osmom minutu nadoknade vremena.

Čelsi je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je Ris Džejms dobio crveni karton u 88. minutu.

Čelsi je ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, ukupno 17. u ligi i sa 60 bodova zauzima šesto mjesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencija. Tri boda više ima Totenhem na petom mjestu, koje vodi u Ligu Evropa.

Brajton je pretrpio 13. poraz i 10. je na tabeli sa 48 bodova.

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su na svom terenu Njukasl 3:2.

Junajted je poveo golom Kobija Mejnua u 31. minutu, a izjednačio je Entoni Gordon u 49. Novu prednost domaćima donio je Amad Dijalo pogotkom u 57. minutu, a treći gol postigao je Rasmus Hojlund u 87. minutu.

Konačan rezultat postavio je Luis Hol u drugom minutu nadoknade vremena.

Obje ekipe imaju po 57 bodova i ostale su u igri za plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija, Njukasl je sedmi, a Junajted osmi na tabeli.