Л.В.

28. 10. 2023. 20:51 >> 20:51

CFL

Budućnost ima "kroj" Sutjeske: Nova pobjeda u derbiju

Fudbaleri Budućnosti slavili su u duelu sa ekipom Sutjeske 1:0 i 14. kolu CFL-a.

Gotovo nevjerovatno djeluje podatak da podgorički "plavo-bijeli" u 11 vezanoj utakmici ne znaju za poraz u duelima sa najvećim rivalom u najvećem crnogorskom fudbalskom derbiju.

Sedam pobjeda i četiri remija zaredom u korist Budućnosti.

Podgorički tim je dobro igzledao na samom otvaranji meča, a već u 2. minutu bilježimo pokušaj Marka Mrvaljevića.

Nekih desetak minuta kasnije u prilici je bio Petar Grbić, pa potom ponovo Mrvaljević.

Kod Nikšićana najopasniji po gol Pavličića je bio Marko Matanović koji je u dva navrata priprjetio golu rivala.

U drugom poluvremenu, na samom startu velika prilika za Sutjesku preko Milana Mirosavljeva.

Meč je riješen u samom finišu, kada je Balša Sekulić iskoristio sjajan centaršut Milana Vukotića i glavom savladao Vladana Giljena.

Budućnost nakon 14. kola ima 28 bodova, bod manje od prvoplasiranog Dečića. dok je Sutjeska na četvrtoj poziciji sa 19 bodova.