С.В.

05. 10. 2023. 20:46 >> 21:21

LIGA EVROPE

Olimpijakos ispustio pobjedu protiv TSC-a, Brajton izvukao bod

Olimpijakos je igrao samo 2:2 sa TSC-om u Bačkoj Topoli, u meču drugog kola Lige Evrope.

Gosti su poveli u 16. minutu preko Masurasa, da bi u 57. Podens duplirao prednost Pirejaca.

Dva minuta kasnije Ifet Đakovac je vratio neizvjesnost, a istorijski bod TSC-u donio je Miloš Pantović u 90. minutu

Domaćinu je posao bio olakšan, jer je Olimpijakos od 72. minuta igrao sa igračem manje, zbog isključenja Doija.

Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić šansu je dobio u posljednjih pola sata.

I Brajton je nadoknadio minus od dva gola - engleski tim je izvukao bod na gostovanju Marseju 2:2. Mbema i Veretu su donijeli veliku prednost domaćinu, ali Brajton je reagovao u nastavku meča.

Paksal Gros i Žoao Pedro su obezbijedili bod "galebovima".

Atalanta je golovima Skalvinija i Ruđerija odnijela bodove iz Lisabona 2:1, utješni gol za Sporting dao je Gjukeres. U gostima je identičnim rezultatom slavio i Vest Hem. Pogađali su za "čekićare" Paketa i Agert, a gol za domaćina dao je Salai.