С.В. [ Beta ]

19. 03. 2023. 17:22 >> 17:23

SERIJA A

Napoli ubjedljiv u Torinu, četvrta vezana pobjeda Fiorentine

Fudbaleri Napolija pobijedili su danas na gostujućem terenu Torino sa 4:0, u utakmici 27. kola Serije A i stekli 21 bod prednosti na vrhu tabele.

Dvostruki strijelac u 23. pobjedi Napolija u prvenstvu bio je Viktor Osimen, koji je postigao golove u devetom i 51. minutu. Golove su postigli još Hviča Kvarachelija u 35. minutu iz jedanaesterca i Tangi Ndombele u 68. minutu.

Ekipa iz Napulja je prva na tabeli sa 71 bodom i ima 21 bod više i utakmicu više od drugoplasiranog Intera.

Torino je prekinuo niz od dvije pobjede i poslije 10. poraza zauzima 11. mjesto na tabeli sa 37 bodova.

Fudbaleri Fiorentine pobijedili su na svom terenu Leće sa 1:0.

Pobjedu Fiorentini donio je igrač Lećea Antonino Galo autogolom u 27. minutu.

"Ljubičasti" su vezali četiri pobjede i poslije 10. u prvenstvu zauzimaju deveto mjesto na tabeli sa 37 bodova.

Leće je pretrpio četvrti uzastopni poraz, ukupno 12. u ligi i sa 27 bodova zauzima 15. mjesto.

Ranije danas Sampdorija je na svom terenu pobijedila Veronu sa 3:1.