- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Fudbal
30. 07. 2025.
15:37 >> 15:37
Amorimov teatar noćnih mora - sezona kuca na vratima, a Đekereš napada u prvom kolu
Za nešto više od dvije nedjelje, Mančester junajted će istrčati na Old Traford u prvom kolu nove sezone Premijer lige. Protivnik je Arsenal, rivalstvo starog kova koje više nije ono što je bilo, ali i dalje nosi težinu, pogotovo kada otvara sezonu pred punim stadionom.
Problem za domaće ne leži u rivalu, već u sopstvenom stanju. Ruben Amorim obećao je promjene nakon razočaravajuće prošle sezone. Do sada, te promjene su više nagovještaj nego stvarnost.
Stare poruke, stari problemi
Amorim je jasno stavio do znanja da neki igrači nijesu dio njegovih planova. Garnjaćo, Entoni, Sančo i Malasija dobili su signal da potraže nove klubove. Ipak, svi su i dalje tu. Jedini koji je stvarno otišao je Markus Rašford. Klub se nalazi u poziciji da sezona može početi sa četvoricom igrača koje trener više ne vidi u sistemu.
U isto vrijeme, transfer aktivnost ne prati ozbiljnost situacije. Mateus Kunja doveden je iz Vulverhemptona za 62,5 miliona eura. Potom je stigao Brajan Mbeumo iz Brentforda za 71 milion. Treće ime je Dijego Leon, osamnaestogodišnji bek. Iza tih brojki nema stvarnog pomaka u kvalitetu startne postave.
Đekereš – izgubljena bitka
Simbol propuštene prilike je Viktor Đekereš. Napadač kojeg je Amorim oblikovao u Sportingu izabrao je Arsenal. Šveđanin će debitovati u Premijer ligi upravo protiv svog bivšeg trenera. Amorim je ostao bez napadača koji je bio idealan za njegov sistem.
Kao dodatni udarac, Lijam Delap je potpisao za Čelsi. Amorim i dalje traži špica koji odgovara njegovim zahtjevima. Jasno je da ne vjeruje ni Hojlundu ni Zirkzeu da mogu iznijeti sezonu.
Nova imena u fokusu: Votkins i Šeško
U ovom trenutku, dvije opcije su najrealnije - Oli Votkins i Benjamin Šeško.
Votkins ima bogato iskustvo u Premijer ligi. Tokom posljednje dvije sezone postigao je 54 gola i upisao 27 asistencija.
Igrač koji nije klasičan targetman, ali zna da se kreće u prostor, drži posljednju liniju pod pritiskom i ima visoku takmičarsku pouzdanost. Ima 29 godina i ulazi u fazu karijere kada se forma stabilizuje, ali i tijelo sve češće šalje signale zamora.
Šeško, s druge strane, ima 22 godine i dolazi iz Lajpciga sa statusom napadača budućnosti. U prethodne dvije sezone dao je 33 gola i imao osam asistencija u 71 meču. Nije imao kontinuitet kao Votkins, ali pokazuje potencijal.
Pitanje je da li može brzo da se prilagodi tempu i zahtjevima Premijer lige.
Statistika ih ne razdvaja značajno. Obojica imaju identičan procenat šuteva u okvir gola – 43,9 odsto. Votkins ima nešto bolji procenat realizacije (21,9 prema Šeškovih 19,7%). Slovenac je postigao devet golova glavom, Englez 14. Kada se pogleda broj duela jedan na jedan, Votkins ih je imao gotovo duplo više (1002 naspram 540), ali Šeško ima bolji procenat dobijenih, posebno u vazdušnim duelima.
Vrijeme curi
Junajted nema više prostora za grešku. Amorim traži jasnu devetku, a klub još nije donio odluku. U situaciji kada sezona počinje protiv tima koji je preoteo njegovog idealnog napadača, svaki dan bez rješenja dodatno komplikuje stvari.
Izbor između Votkinsa i Šeška nije samo pitanje godina ili iskustva. To je pitanje pravca kojim Junajted želi da ide. Jedan donosi sigurnost i poznato, drugi potencijal i budućnost.
Ali vremena je sve manje i manje...
Коментари0
Остави коментар