П.Р. [ Бета ]

02. 10. 2022. 23:19   >>  23:20

ПРИМЕРА

Реалу само бод против Осасуне, осам голова у Ђирони

Фудбалери Реала и Осасуне одиграли су у Мадриду неријешено 1:1, у утакмици седмог кола шпанске Примере.

Реал је повео поготком Винисијуса Жуниора у 42. минуту, а изједначио је Кике Гарсија послије пет минута игре у другом полувремену.

У финишу меча Реал је био близу побједе, али је Карим Бензема погодио пречку из једанаестерца у 79. минуту. Претходно је Унај Гарсија с леђа оборио управо Бензему и зарадио црвени картон.

Француз је два минута касније успио да погоди мрежу Осасуне, али је тај гол поништен због офсајда.

Тим из Мадрида је други на табели са 19 бодова, колико има и првопласирана Барселона, док је Осасуна сада шести тим лиге са 13 бодова.

Фудбалери Реала ће у сриједу дочекати Шахтјор у Лиги шампиона, а након тога ће гостовати Хетафеу у мечу осмог кола Примере. На другој страни, Осасуна ће дочекати Валенсију.

Раније, фудбалери Реал Сосиједада побиједили су у гостима екипу Ђироне са 5:3.

Сосиједад је тренутно шести на табели са 13 бодова, док је Ђирона на 13. мјесту са седам бодова.

Сосиједад је повео у осмом минуту поготком Александера Сорлота, Ђирона је потом преокренула головима Родрига Рикелмеа у 23. и Арнауа Мартинеса у 27. минуту, да би Сорлот у 42. минуту поравнао резултат на 2:2.

Послије три минута игре у наставку, Валентин Кастељанос је донио Ђирони ново вођство, али је три бода ипак освојио Сосиједад головима Браиса Мендеса у 66, Мартина Субимендија у 71. и Такефуса Куба у 85. минуту.

Фудбалери Сосиједада ће у наредном колу Примере дочекати Виљареал, док ће Ђирона гостовати Атлетико Мадриду.