П.Р. [ Бета ]

02. 10. 2022. 17:48   >>  18:54

ПРИМЕРА

Валенсија у надокнади до бода, "минималац" Селте

Фудбалери Еспањола и Валенсије одиграли су у Барселони неријешено 2:2, у мечу седмог кола шпанске Примере.

Водећи гол за госте постиже Габријел Паулиста у 54. минуту, да би два минута касније тим из Барселоне изједначио преко Хоселуа.

Серхи Дардер је у 83. минуту донио преокрет домаћем тиму, али је до краја Валенсија изједначила голом Ераја Џемерта у шестом минуту надокнаде.

Валенсија је остала са играчем мање, пошто је у 86. минуту Маркос Андре добио црвени картон, док је црвени картон у другом минуту надокнаде показан и играчу Еспањола Мартину Брејтвејту

На табели Валенсија је осма са 10 бодова, а Еспањол је 16. са пет бодова.

У сљедећем колу Валенсија гостује Осасуни, док Еспањол гостује Кадизу.

Фудбалери Селте побиједили су на свом терену екипу Бетиса са 1:0.

Побједу и сва три бода тиму из Вига донио је Габријел Вејга поготком у деветом минуту.

Бетис је од 20. минута играо са играчем мање након што је Луис Фелипе добио црвени картон.

Селта је уписала трећу побједу и тренутно је десета на табели са 10 бодова, док је Бетис остао на четвртом мјесту са пет бодова више.

У наредном колу шпанског првенства, Селта ће гостовати Барселони, а Бетис ће у госте Ваљадолиду.