П.Р. [ Beta ]

02. 10. 2022. 17:48   >>  18:54

PRIMERA

Valensija u nadoknadi do boda, "minimalac" Selte

Fudbaleri Espanjola i Valensije odigrali su u Barseloni neriješeno 2:2, u meču sedmog kola španske Primere.

Vodeći gol za goste postiže Gabrijel Paulista u 54. minutu, da bi dva minuta kasnije tim iz Barselone izjednačio preko Hoselua.

Serhi Darder je u 83. minutu donio preokret domaćem timu, ali je do kraja Valensija izjednačila golom Eraja Džemerta u šestom minutu nadoknade.

Valensija je ostala sa igračem manje, pošto je u 86. minutu Markos Andre dobio crveni karton, dok je crveni karton u drugom minutu nadoknade pokazan i igraču Espanjola Martinu Brejtvejtu

Na tabeli Valensija je osma sa 10 bodova, a Espanjol je 16. sa pet bodova.

U sljedećem kolu Valensija gostuje Osasuni, dok Espanjol gostuje Kadizu.

Fudbaleri Selte pobijedili su na svom terenu ekipu Betisa sa 1:0.

Pobjedu i sva tri boda timu iz Viga donio je Gabrijel Vejga pogotkom u devetom minutu.

Betis je od 20. minuta igrao sa igračem manje nakon što je Luis Felipe dobio crveni karton.

Selta je upisala treću pobjedu i trenutno je deseta na tabeli sa 10 bodova, dok je Betis ostao na četvrtom mjestu sa pet bodova više.

U narednom kolu španskog prvenstva, Selta će gostovati Barseloni, a Betis će u goste Valjadolidu.