04. 06. 2022. 22:41 >> 07:29
2

LIGA NACIJA

"Sokoli" na čelu grupe, velika tri boda pod Goricom

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Podgorici ekipu Rumunije sa 2:0, na startu Grupe B Lige nacija.

Crnogorska selekcija povela je golom Stefana Mugoše u 66. minutu.

On je iskoristio ubacivanje Marka Vešovića i asistenciju Seada Hakšabanovića i savldao rumunskog golmana.

Sve dileme riješio je rezervista Marko Vukčević u 87. minutu.

Vukčević, koji je samo nekoliko minuta ranije ušao u igru, iskoristio je odbijenu loptu, nakon šuta Mugoše i intervencije rumunskog golmana i ubacio je u gol.

Mugoša je bio u šansi i u 90. minutu, ali je njegov udarac glavom zaustavio rumunski golman Florin Nita bio siguran.

Blizu gola bio je i Adam Marušić u 37. minutu, ali je lopta završila na stativi.

Vrijedan pažnje bio je i šut Hakšabanovića, koji je za malo bio neprecizan.

U drugom meču te grupe Finska i Bosna i Hercegovina igrale su neriješeno 1:1.

Crnogorsku reprezentaciju u nastavku Lige nacija, 7. juna, čeka gostovanje Finskoj u Helsinkiju.

Za 11. jun zakazan je duel sa Bosnom i Hercegovinom, dok će tri dasna kasnije u Bukureštu igrati sa Rumunijom.

90+5'! Kraj meča!

90+5' Božović dobio žuti karton.

90+1' Umalo još jedan gol za našu reprezentaciju. Mugoša je odlično poslao loptu glavom, ali golman gostiju na mjestu.

87' GOOOOL! Vukčević za 2:0. Vukčević, koji je ušao sa klupe, iskoristio je odbijenu loptu, nakon promašaja Mugoše u kaznenom prostoru i provukao loptu ispod golmana Rumunije.

83' Nove izmjene. Savićević i Radunović na terenu, a izlaze Janković i Hakšabanović.

79' I naš selektor radi duplu izmjenu. Šćekić umjesto Raičkoviča da "betornira" sredinu terena i Vukčević umjesto sjajnog Marušića, koji je zaslužio odmor.

78' Nova izmjena kod gostiju. Ćikaldau je ušao umjesto Marina.

72' Opasan pokušaj Rumuna. Alibek je šutirao iskosa sa nekih 30 metara. Lopta je prošla blizu lijeve stative.

66' GOOOOL! Mugoša za 1:0. Napadač koreanskog Inčona zatresao je mrežu gostiju na povratni pas Hakšabanovića.

64' Dupla izmjena kod Rumuna. Ulaze Alibek i Mitrica, a izlaze Mihaile i Tanase.

62' Odličan pokušaj Hakšabanovića sa velike distance. Lopta odlazi tik pored lijeve stativa.

56' Prva izmjena selektora Radulovića. Božović ulazi umjesto Jovovića.

51' Novi pokušaj naše reprezentacije. Hakšabanović je poslao oštru loptu, koja je prošla kroz cijeli peterac i na kraju ju je stigao Jovović, koji loptu šalje jako preko gola.

46' Ofanzivna izmjena u rumunskoj reprezentaciji. Olaru izlazi, a umjesto njega u igri je Maksim.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+5' Kraj prvog poluvremena. Naša reprezentacija bila je bliža vođstvu. Napadala je više od gostiju. Najbolja šansa je bila u 36. minutu, kada je Marušić pogodio stativu.

43' Žuti karton za Jovovića.

36' Stativa Marušića! Mugoša mu je dodao loptu, a Marušić je uspio da se oslobodi čuvara i pogodi lijevu stativu sa vrha šesnaesterca.

33' Nova šansa. Vujačić superioran u vazduhu, na ubačaj Jankovića iz slobodnog udarca, ali lopta opet odlazi preko gola.

27' Prva sankcija na utakmici. Banku je dobio žuti karton.

22' "Sokoli" nastavljaju da napadaju. Opet Mugoša glavom na centaršut Vešovića, ali ovaj put lopta odlazi preko gola.

19' Crna Gora stvara šanse. Mugoša je imao priliku iz kornera da zatrese mrežu gostiju, ali je lopta prošla tik pored stative.

16' Sjajna lopta Jankovića koji je lansirao Hakšabanovića ka šesnaestercu Rumunije, ali nije uspio da prođe posljednjeg igrača odbrane.

11' Prinudna izmjena kod gostiju. Kristeu su zbog povrede izveli sa terena. Umjesto njega u igri je Krecu.

1' Utakmica je počela. Gosti su krenuli sa centra.

Crna Gora (4-4-1-1): Mijatović - Vešović, Vujačić, Tomašević, Vukčević - Marušić, Raičković, Janković, Jovović - Hakšabanović - Mugoša.

Rumunija (4-3-3): Nica - Raciu, Kiriheš, Rus, Banku - Olaru, Kristea, Marin - Ivan, Mihaila, Tanase.

Stadion: Pod Goricom

Sudija: Andreas Ekberg (Švedska)