S.V. [ Mina ]

20. 05. 2022. 21:59   >>  22:07 1

1. CFL

Pobjede Zete i Podgorice, Jezero izborilo opstanak

Važne pobjede u borbi za opstanak ostvarili su fudbaleri Podgorice i Zete, u pretposljendjem, 35. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Podgorica je na DG areni savladala Iskru 3:2, a odlučujući pogodak postigla je u četvrtom minutu sudijske nadoknade izjedanaesterca.

Do pobjede došla je golovima Matije Krivokapića u 31, Darka Đajića u 33. i Vladimira Boljevića i četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Strijelci za Iskru bili su Žarko Grbović u 2. i Mihailo Perović u 23. minutu.

Zeta je u Golubovcima slavila protiv Rudara 1:0, a pitanje pobjednika riješio je Artur Zahorulko u 57. minutu.

Fudbaleri Sutjeske osvojili su bod, dok su Budućnost i Dečić upisali poraze.

Sutjeska, koja je ranije obezbijedila novi trofej, igrala je u gostima sa Petrovcem neriješenio 1:1.

Domaćin je poveo golom Adnana Bašića u 27. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Danijel Nikolić u 83. minutu.

Budućnost je u Danilovgradu poražena od plavskog Jezera 2:1

Podgorički tim poveo je golom Stefana Miloševića u 22. minutu

Izjednačio je Rodrigo Faust u 44, a pobjedu plavskom timu, koji je izborio opstanak, postigao je Aldin Adžović u 52. minutu.

Dečić je u Baru izgubio od Mornara 2:1.

Domaći sastav do pobjede vodili su Siniša Stevanović u 33. i Aleksandar Vujačić u 49. minutu.

Jedini pogodak za Dečić postigao je Erjon Vucaj u 69. minutu.

Sutjeska je, nakon 35. kola, vodeća sa 75 bodova i ima 11 više od drugoplasirane Budućnosti.

Dečić je treći sa 56, Iskra je osvojila 51, a Mornar 47 bodova.

Šesto je Jezero sa 45, sedmi je Petrovac sa 43, dok je Rudar osmi sa 36 i igraće u baražu. Zeta i Podgorica na petrposljednjem i posljednjem mjestu imaju po 31 bod.

Mečevi posljednjeg kola na programu su u utorak.

Trofej Radija Crne Gore: Bašić preuzeo vođstvo

Napadač Petrovca Adnan Bašić sa 14 golova zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve crnogorske fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Golgeter Iskre Balša Sekulić postigao je 13, a po gol manje vezista Budućnosti Miloš Raičković i Argentinac u dresu plavskog Jezera Rodrigo Faust.

Po 11 puta u listu strijelaca upisali su se Igor Ivanović iz Budućnosti i vezista Dečića Krsistijan Vuljaj, dok je strijelac deset pogodaka Marko Miličković, koji je u jesenjem dijelu prvenstva igrao za Petrovac.

Po gol manje postigli su napadači Rudara Dušan Živković i Mornara Aleksandar Vujačić i talentovani fudbaler Budućnosti Viktor Đukanović.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti.

U narednih sedam golgeteri Sutjeske Goran Vujović, Igor Ivanović, Marko Ćetković i Božo Marković, igrači Mladosti Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.