- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Kulturna galaksija
22. 02. 2023.
10:32 >> 10:28
NIKŠIĆ
JU "Zahumlje" pokreće projekat "Imaginarijum"
Javna ustanova "Zahumlje" u Nikšiću u okviru Kulturno-umjetničkog stvaralaštva pokreće projekat "Imaginarijum" koji će se raelizovati 9 mjeseci. Cilj je da se kroz fenomen slike afirmiše savremena umjetnička scena, a učesnici će biti renomirana imena crnogorske i regionalne kulturno umjetničke scene.
Jednom mjesečno u Sali Zahumlja kroz raznolike forme - sesije, tribine predavanja interaktivne razgovore, radionice pokušaće se rasvijetliti fenomen slike i njeno "sadejstvo", sa različitim granama umjetnosti. Zanimljiv projekat naslovljen Imaginarijum potpisuje urednica programa u Zahumlju, istoričarka umjetnosti Kristina Radović.
"Pošto se u više slučajeva slika tretira kao oblik izražavanja sadržaja u svim vrstama umjetnosti odnosno kao primarni element umjetnosi o cjelini, govorićemo o slici u književnosti, pozorištu, arhitekturi, slikarsvu, vajarstvu, grafici, fotografiji, filmu, stripu i muzici. U programu će se predstaviti i o fenomenu slike govoriti renomirane ličnosti sa regionalne i državne kullturno umjetničke scene", ističe Radovićeva za Radio Crne Gore.
Ona naglašava i cilj projekta, koji će se realizovati narednih 9 mjeseci, uz "mirovinu" tokom jula i avgusta.
"Cilj je da se kroz fenomen slike afirmiše savremena umjetnička scena i posebno kod mladje generacije razvije i sugeriše vrijednosni stav o konkretnim umjetničkim djelima", kaže autorka projekta.
Prva sesija održaće se sjutra veče i naslovljena je Slika i književnost, a svoje viđenje iznijeće istoričar književnosti i professor emeritus na Univerzitetu u Novom Sadu, Sava Damjanov i prva doktorka iz oblasti fantastične književnosti u Crnoj Gori Marijana Terić.
Коментари0
Остави коментар