S.V./N.R.

05. 07. 2024. 17:01 >> 00:25

EVROPSKO PRVENSTVO

Francuzi i Španci preko produžetaka i penala do polufinala

Nakon dva dana pauze nastavljena je borba na Evropskom prvenstvu. Španija je nakon produžetaka eliminisala Njemačku, a u drugom četvrtfinalu Francuska nakon penala bolja od Portugala.

Domaćin će pokušati da eliminiše "furiju", koja je prikazala najviše na ovom turniru. Mnogi su ovaj meč nazvali "finale prije finala".

Drugi duel donosi okršaj dva uzdrmana velikana, koja se muče na ovom šampionatu. Francuzi još uvijek nijesu postigli gol iz igre, Portugal je jedva eliminisao Sloveniju u osmini finala.

Biće to i duel dvije velike zvijede Kilijana Mbapea i Kristijana Ronalda.

Pobjednici ova dva duela sastaće se u polufinalu.

LIVE BLOG

23:42

Teo Ernandez je bio siguran u šutu za pobjedu - 5:3.

23:35

Počela je penal serija, pogodio je Dembele za 1:0.

Опширније

23:29

KrajZavršen je i drugi produžetak, slijede penali.

Опширније

23:27

IzmjenaIzmjena kod Portugala - izlazi Vitinja, ulazi Njunjes.

Опширније

23:16

IzmjenaKod Francuza je izašao Mbape, zamijenio ga je Barkola.

Опширније

23:14

IzmjenaPromjena pred početak drugog produžetka - ušao je Žoao Feliks, izašao Leao.

Опширније

23:10

KrajKraj prvog produžetka, bez promjene rezultata.

Опширније

22:58

ŠansaRonaldo je imao veliku priliku u 93. minutu - odlično je prošao Koensisao dodao do Ronalda koji je pucao visoko preko gola.

22:50

KrajZavršen je regularni tok - nema golova, gledaćemo produžetke.

22:45

IzmjenaMarkus Tiram je na terenu, izašao je Kolo Muani.

Опширније

22:40

Žuti kartonŽuti karton dobija i Saliba.

Опширније

22:36

Žuti kartonPrvi žuti karton na meču - Palinja je opomenut u 80. minutu i propustiće polufinale ako Portugal prođe dalje.

Опширније

22:31

IzmjenaDvije izmjene kod Portugala, ušli su Semedo i Konseinsao, teren su napusutili Bruno Fernandeš i Kanselo.

Опширније

22:29

ŠansaKamavinga je zaprijetio u 70. minutu - pucao je sa nekih pet metara, ali je lopta otišla pored gola.

Опширније

22:28

IzmjenaIz igre je izašao Grizman, na terenu je Usman Dembele.

Опширније

22:26

ŠansaKolo Muani je imao veliku priliku u 66. minutu - sjajno je tekla kontra Francuza, a isped gola Košte je Kolo Muani stigao da primi loptu i da šutira, ali je Dijaš uklizao i tako spriječio da lopta završi u mreži.

Опширније

22:22

ŠansaUbrzo i nova prilika za Portugal - Leao je proigrao Vitinju koji je bio u odličnoj poziciji ali se opet istakao golman Francuske.

Опширније

22:17

ŠansaKonačno prava prilika na meču i to u 60. minutu - Bruno je bio u prilici, pokušao je sa desetak metara, ali odličan na golu Menjon. U nastavku akcije pokuša je i Kanselo, ali daleko od gola.

Опширније

22:09

Oprobao je svoj šut Kilijan Mbape u 50. minutu, ali je Košta bio koncentrisan i bez većih problema je zaustavio pokušaj Francuza.

Опширније

22:01

KrajPočelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

21:45

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme - bez mnogo uzbuđenja i prilika 0:0.

Опширније

21:20

Pokušaj i na drugoj strani - Teo Ernandez je šutirao sa oko 20-25 metara, pravo u golmana Koštu, koji je odbio loptu.

Опширније

21:16

Opasan šut Bruna Fernandeša u 16. minutu - izblokiran je i lopta je otišla u korner.

20:38

KrajZavršen je meč u Štutgartu - Španija je prvi polufinalista nakon pobjede protiv Njemačke 2:1.

Опширније

20:37

Crveni kartonCrveni karton za Karvahala, oborio je Musijalu i dobio drugi žuti karton.

Опширније

20:36

ŠansaImali su Njemci veliku priliku nakog gola Španije - odličan centrašut Kimiha, Filkrug je šutirao glavom, golman Simon ostao skamenjen, ali lopta je otišla pored gola.

Опширније

20:31

GolRezervista Merino je utišao Štutgart - pogodio je glavom sa peterca u 119. minutu nakon centaršuta Olma.

Опширније

20:28

U 117. minutu, Filkrug je pokušao glavom, Simon brani.

Опширније

20:18

ŠansaU 107. minutu Musijala je šutirao, lopta je pogodila Kukurelju u ruku, ali sudija Tejlor je odmahnuo rukom. Nije se oglasila ni VAR soba... Međutim, naknadno se vidi da je u začetku akcije Filkrug bio u ofsajdu..

Опширније

20:15

Kraj prvog produžetka.

Опширније

20:14

U 105. minutu, Virc je pokušao sa ivice kaznenog prostora, lopta je otišla tik pored stative.

Опширније

20:12

Fantastičan udarac Ojrazabala sa preko 20 metara u 104. minutu, lopta je otišla malo pored stative.

Опширније

20:06

Španija ima inicijativu, ali bez pravih šansi.

19:49

Sudijska nadoknadaIgraće se četiri minuta nadoknade.

Опширније

19:48

GolSpasilac Njemaca je Virc. Igrao se 89. minut, Miltštet je centrirao, Kimih je spustio loptu , a igrač Bajera iskosa sa desne strane uz pomoć stative pogodio.

Опширније

19:41

ŠansaJoš jedna velika prilika za domaćina. Haverc je u 82. minutu lobovao Simona, ali prejako. Lopta je otišla preko prečke.

Опширније

19:40

IzmjenaMijenja i Negelsman - izveo je Taa, ušao je Miler.

Опширније

19:39

IzmjenaDvije izmjene kod Španaca - ušli su Merino i Ojrazabal, izašli su Vilijams i Morata.

Опширније

19:38

ŠansaTresla se stativa u 77. minutu - odlično je Virc uposlio Filkruga, ovaj u padu pokušao da savlada Simona, ali je pogodio stativu.

Опширније

19:33

Žuti kartonŽuti karton za Ferana.

Опширније

19:31

U 72. minutu Karvahal je u posljednjem trenutku izblokirao udarac Haverca sa desetak metara.

Опширније

19:20

Udarac Virca sa distance, lopta je otišla pored gola.

Опширније

19:15

IzmjenaZamjena dvostruka kod domaćina - ušli su Filkrug i Mitlštad, umjesto Rauma i Gundogana.

Опширније

19:10

GolPovela je Španija u 51. minutu - Jamal je uputio povratni pas  sa desne strane, a Olmo je došao iz drugog plana i sa 14-15 metara pogodio donji desni ugao gola Nojera.

Опширније

19:06

ŠansaVelika šansa za Španiju u 47. minutu. Jamal je proigrao Moratu, koji se sjajno zagradio na nekoliko metara od gola, a onda iz okreta prebacio prečku.

Опширније

19:05

Počelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

19:03

Izmjene u poluvremenu i kod jednih i kod drugih. Naćo je kod Španije zamijenio Le Normana. Kod Njemaca su ušli Virc i Andrih, umjesto Sanea i Džana.

Опширније

18:47

Kraj prvog dijela.

Опширније

18:45

Sudijska nadoknadaIgraće se dva minuta sudijske nadoknade.

Опширније

18:39

U 38. minutu, izgubili su Njemci loptu u opasnoj zoni, Olmo je pokušao sa preko 20 metara, Nojer je odbranio.

Опширније

18:34

Opet Haverc prijeti. Igrao se 35. minut, kada je primio jednu dugu loptu i šutirao sa 13-14 metara, ali Simon siguran.

Опширније

18:29

Žuti kartonPrvi žuti karton za Španiju na meču, dobio ga je Le Norman. Ukoliko "furija" prođe, igrač Sosijedada nećenastupiti u polufinalu.

Опширније

18:21

Prva prava prilika za Njemačku. Kimih je centrirao u 21. minutu, a Haverc sa nekoliko metara šutirao glavom, Simon brani.

Опширније

18:14

Jamal je pokušao u 14. minutu iz slobodnjaka, lopta je otišla malo pored stative.

Опширније

18:08

IzmjenaVeć u osmom minutu prinudna izmjena kod Španije. Povrijeđenog Pedrija zamijenio je Olmo.

Опширније

18:01

Španija je već u prvom napadu zaprijetila. Povratna lopta Morate za Pedrija, koji se sa ivice kaznenog prostora šutirao, Nojer siguran.

Опширније

18:00

Počeo je meč.

Опширније

17:39

Njemačka sa deset golova, te Španija sa devet najefikasnije su selekcije u dosadašnjem dijelu turnira.

Опширније

17:15

Stadion u Štutgartu je spreman za spektakl.

Опширније

17:10

Njemci će početi utakmicu sa sljedećih 11:

Nojer - Kimih, Ridiger, Tah, Raum - Džan, Kros, Sane, Gindogan, Musiala - Haverc.

Опширније

17:06

Španija će igrati u sljedećem sastavu:

Unai Simon - Karvahal, Le Norman, Laport, Kukurelja - Rodri, Pedri, Fabian - Lamine Jamal, Morata, Viliams.

Опширније

16:54

Domaćinu najveća opasnost prijeti od Jamala i Vilijamsa.

Опширније

16:37

Selektor Njemaca Julijan Nagelsman smatra istakao je da prednost domaćeg terena ne donosi pritisak njegovom timu.

"Ne mislim da imamo veći pritisak nego inače. Podrška i očekivanja navijača djeluju podsticajno na nas. Za mene je ovakav pritisak privilegija, isto kao i za moje igrače.

Опширније

16:30

Selektor Španije Luis de la Fuenta je samouvjeren pred meč.

"Ne želim nikoga da uvrijedim, ali imamo najbolji tim na ovom turniru. Borićemo se za naše ciljeve, ali isto tako znamo šta je pred nama - a to je Njemačka. Biće veoma tijasna utakmica, to je jasno, no mi smo sigurni u našu igru", poručio je De la Fuente.