05. 12. 2015. 16:38 >> 16:47

IZNENAĐENJE U PREMIJERŠIPU

Arnautović sa dva gola srušio Siti

Fudbaleri Stouka pobijedili su danas na svom stadionu Mančester siti sa 2:0 u 15. kolu engleske Premijer lige, i tako omogućili drugim ekipama da izbiju na prvo mjesto tabele.

Junak pobjede Stouka je austrijski internacionalac Marko Arnautović koji je postigao oba gola.

Prvi put je mrežu Sitija zaresao u sedmom minutu na asistenciju Đerdana Šaćirija, a "građani" nijesu ni stigli da se oporave od primljenog gola, pošto je Džo Hart nedugo zatim ponovo morao da vadi loptu iz svoje mreže.

Isti dvojac Stouka režirao je drugi pogodak nakon samo osam minuta. Ponovo je Šaćiri proigrao Arnautovića koji je, ispostavilo se, postavio konačan rezultat na stadionu "Britanija".

Ekipa Manuela Pelegrinija nije uspjela da pronađe svoju igru u nastavku meča, dok su na drugoj starni domaći fudbaleri mogli i do ubjedljivijeg trijumfa, pošto su u drugom poluvremenu Bojan Krkić i Arnautović propustili izgledne šanse da opet martirau Harta.

Stouk je današnjom pobjedom izbio na deveto mjesto i ima 22 boda.

Siti ima 29 bodova, koliko ima i Lester, koji će svoju utakmicu 15. kola igrati kasnije danas protiv Svonsija, dok Mančester junajted ima 28 bodova, a danas igra protiv Vest Hema.