- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Turizam
20. 02. 2017.
11:45 >> 11:21
3
ČEŠKA KOMPANIJA
Uvešće avio liniju Prag-Podgorica
Turistička organizacija (TO) opštine Budva uspješno je predstavila ponudu budvanske rivijere na jednom od najznačajnijih centralnoevropskih međunarodnih sajmova turizma „Holiday World 2017“, koji je održan, u Pragu. Češka niskobudžetna avio-kompanija najavila je da će tokom ljeta uvesti liniju do Podgorice.
Pored TO Budve, koja je bila i nosilac sajamskog nastupa, turističku ponudu Crne Gore, u saradnji sa Nacionalnom turističkom organizacijom Crne Gore, predstavile su lokalne turističke organizacije Bara, Ulcinja, Herceg Novog, Kotora, Tivta i Podgorice.
“Na štandu su bili prisutni i predstavnici hotelskih preduzeća ‘Budvanska rivijera’, ‘Montenegro Stars’ i Ulcinjska rivijera“, saopštili su iz TO Budva.
Drugog dana sajma, 17. februara, održana je pres konferencija za češke medija iz oblasti turizma, među kojima bili su: Češko udruženje turističkih novinara- Czech Travel Press-, Fine Dining Prague, Lifestyle Magazin, New Europe, Czech Wine Magazine, Press M, Nejmagazin, Zeme A Cesty, Golden Gate, Family Fresh News Magazine.
“Prisutnim medijima se u ime crnogorskih predstavnika obratila Maja Liješević pomoćnik direktora Nacionalne turisticke organizacije Crne Gore, predstavljajuci cjelokupnu aktuelnu ponudu za predstojeću turističku sezonu, program kulturnih i zabavnih dešavanja, ponudu za aktivan i odmor u prirodi, i pozvala turiste iz Češke da svoj odmor provedu u Crnoj Gori”, dodaje se u saopštenju.
Iz TO Budva su naveli da je nakon pres konferencije na crnogorskom štandu priređena degustacija crnogorskih proizvoda tokom koje su novinari imali priliku da isprobaju dio naših tradicionalnih specijaliteta, a od predstavnika lokalnih turističkih organizacija i turističke privrede u neformalnoj atmosferi dobiju detaljnije informacije o specifičnostima ponude.
“Turističku ponudu Crne Gore u svojim programima nude tradicionalni češki turoperatori i turističke agencije: Kovotour plus, Vitkovice tours, Čedok, Relax Adriatic, Fischer, MH Travel, Ivanco Travel itd. Za ovu sezonu Kovotour Plus je intezivirao saradnju sa crnogorskim partnerima i uvodi čarter linije za Crnu Goru iz tri češka grada Praga, Ostrave i Brna, po dva puta nedjeljno, u periodu od kraja maja do početka oktobra, sa aranžmanima koji se uglavnom odnose na klasični porodični, program za seniore i dječiji program”, navodi se u saopštenju.
Češka niskobudžetna aviokompanija „Smart Wings“ najavila je da će ovog ljeta u periodu od kraja maja do kraja septembra, dva puta nedjeljno, saobraćati na relaciji Prag- Podgorica-Prag.
“Prema očekivanjima čeških turoperatora i crnogorske privrede koji su obnovili i intezivirali saradnju, sa ovog tržišta se u tekućoj godini očekuje rast turističkog prometa”, zaključuje se u saopštenju.
Коментари3
Остави коментар