- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
25. 10. 2025.
22:12 >> 21:41
1
Libanske vlasti: U izraelskom napadu poginula jedna osoba, jedna ranjena
U izraelskom vazdušnom napadu na jugu Libana danas je poginula jedna osoba, a jedna je ranjena, saopštilo je Ministarstvo zdravlja Libana.
"U izraelskom napadu na automobil u mestu Haruf jedna osoba je poginula, a jedna je ranjena", navodi se u saopštenju Ministarstva.
Vojska Izraela još nije dala komentar na navode libanskih vlasti.
Uprkos primirju između Izraela i oružanog krila libanske partije Hezbolah, s kraja novembra prošle godine, izraelska vojska nastavlja da napada ciljeve u Libanu, tvrdeći da tako sprječava Hezbolah da obnovi uništenu infrastrukturu.
Vojska Izraela i dalje okupira pet tačaka na libanskoj teritoriji, iako je sporazumom o primirju predviđeno da se sa njih povuče.
Libansko Ministarstvo zdravlja navelo je da je juče izraelska vojska u napadu na jugu zemlje ubila dvije osobe, dok Izrael tvrdi da je napadom eliminisao Hezbolahovog zvaničnika zaduženog za logistiku.
Napadi su se desili dan nakon niza upada izraelske vojske u južni i istočni Liban. Prema Izraelu, cilj tih akcija bio je Hamas.
U njima su poginule četiri osobe, uključujući jednu ženu.
Коментари1
Остави коментар