Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Svijet

A.M. [ N1 ]

08. 12. 2024. 11:43 >> 11:49
Čitaj mi:

avion nestao sa radara

Rojters: Asad možda ubijen u padu aviona tokom bjekstva

Sirijski avion poletio je s aerodroma u Damasku, otprilike u vrijeme kada je objavljeno da su pobunjenici zauzeli glavni grad, prema podacima sa sajta Flightradar. To sugeriše da je možda svrgnuti predsjednik Bašar el Asad bio u tom avionu, piše Rojters.

Ovaj medij navodi da je avion prvobitno poletio ka sirijskom obalskom regionu, uporištu Asadove sekte Alavita, ali je zatim napravio „U“ zaokret i nekoliko minuta letio u suprotnom pravcu, prije nego što je nestao sa radara.

Agencija Rojters nije mogla da potvrdi ko je bio u avionu.

Dva sirijska izvora izjavila su da postoji velika vjerovatnoća da je Asad možda poginuo u padu aviona, kao i da je misterija zašto je avion iznenada promijenio pravac i nestao sa radara.

„Nestao je sa radara. Moguće je da je transponder isključen, ali vjerujem da je veća vjerovatnoća da je avion oboren...“, rekao je jedan sirijski izvor, ne ulazeći u detalje.

Kako je napredovanje pobunjenika postajalo intenzivnije tokom protekle sedmice, pojavile su se spekulacije da bi Asad mogao potražiti utočište u Moskvi ili kod svog drugog glavnog saveznika, Irana.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније