- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
29. 08. 2024.
17:13 >> 17:14
Čitaj mi:
Zbog nasilnih ispada tokom letova
Vlasnik avio-kompanije Rajaner hoće manje pijane putnike
Putnici aviona bi trebalo da budu ograničeni na dva pića na aerodromu, rekao je izvršni direktor avio-kompanije Rajaner Majkl O'Liri jer svake nedelje zbog alkohola ima nasilnih ispada tokom letova, posebno kada se piće miješa s drugim supstancama, a posade aviona i putnici su meta takvih ispada, prenosi BBC.
On je rekao za Dejli telegraf da „mada ne želimo da zamjerimo ljudima što piju i ne dozvoljavamo da se prevoze alkoholisani, ipak ih stavljamo u avione“.
„U stara vremena, ljudi koji su previše pili bi na kraju klonuli ili zaspali. Ali sada su ti putnici i na tabletima, te su budni i pod uticajem, a njihovo ponašanje je mnogo agresivnije i time je veoma teško upravljati“, ukazao je on.
O’Liri je rekao da je avio-kompanijama teško da identifikuju pijane ljude na ulazu u avion, posebno kada se ukrcavaju u grupi.
„Sve dok mogu da ustanu i hodaju normalno, ukrcaće se. Tek kada avion poleti vidimo loše ponašanje“, rekao je on.
Osoblje Rajanera traži alkohol u prtljagu prije no što se putnici ukrcaju na letove za Ibicu, jednu od najteže pogođenih „parti destinacija“.
Ostale „problematične“ destinacije uključuju grčka ostrva.
Коментари0
Остави коментар