- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
19. 11. 2023.
22:44 >> 12:19
NASTALE OZBILjNE ŠTETE
U Bugarskoj dvije žrtve nevremena, mnogi bez struje
Dvije osobe izgubile su život u oluji koja je zahvatila velike djelove Bugarske tokom koje su jak vetar, kiša i snijeg nanijeli ozbiljnu štetu i poremetili snabdijevanje strujom gradova i sela, saopštili su danas zvaničnici.
Stanovnici istočne Bugarske, koja je najteže pogođena olujom, rekli su da nikada nisu doživjeli takvo nevrijeme.
U Varni, gradu na Crnom moru, proglašeno je vandredno stanje, a zvaničnici su upozorili da oluja predstavlja rizik po stanovnike.
U tom gradu poremećeno je snabdijevanje strujom, a putevi blokirani.
Policija je sinoć saopštila da je muškarac poginuo nakon što je njegov kombi udario u oboreno drvo na glavnom bulevaru u prijestonici Sofiji, dok je u Varni žena stradala kada je na nju pala grana.
Bugarski meteorolozi izdali su danas upozorenja na opasno vrijeme za veći dio istočne Bugarske, sa udarima vjetra do 125 kilometara na sat. Očekuje se da jaka kiša pređe u snijeg zbog pada temperature.
Коментари0
Остави коментар