- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
12. 09. 2023.
08:15 >> 08:17
NASTAVLjA SE POTRAGA
Broj žrtava zemljotresa u Maroku veći od 2.800
Broj žrtava zemljotresa koji je razorio Maroko u petak uveče - nastavlja da raste.
Prema dosadašnjim podacima poginulo je 2.862 ljudi, a ranjeno više od 2.560. Spasilačke ekipe i dalje izvlače preživjele i nastradale ispod ruševina u selima sravnjenim sa zemljom.
Policajci, vojnici i humanitarni radnici iz Maroka i inostranstva stigli su u region južno od grada Marakeša, koji je najviše pogođen u potresu jačine 6,8 stepeni u petak uveče, poslije čega se dogodilo i nekoliko naknadnih zemljotresa.
Građani očekuju isporuke hrane, vode i povratak snabdijevanja strujom, a džinovske stijene sada blokiraju prolazak strmim planinskim putevima.
Vlada Maroka je saopštila da su se spasilački timovi iz Britanije, Španije, Katara i Ujedinjenih Arapskih Emirata uključili u potragu za preživjelima.
Коментари0
Остави коментар