- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
07. 06. 2023.
15:00 >> 15:00
SAD
Majk Pens objavio kandidaturu za predsjednika Republikanske stranke
Bivši američki potpredsjednik Majk Pens, koji je odano služio Donaldu Trampu, ali se nakon napada na Kapitol 2021. okrenuo protiv njega, danas je formalno objavio kandidatutu za predsjedničku nominaciju Republikanske stranke.
„Uvijek ću biti ponosan na napredak koji smo zajedno postigli za jaču i prosperitetniju Ameriku“, rekao je Pens u video poruci, kritikujući sadašnjeg demokratskog predsjednika Bajdena, ali ne imenujući nijednom direktno Trampa.
Jako je retko da se bivši potpredsjednik kandiduje protiv predsjednika za kojeg je radio. To se u američkoj istoriji dogodilo svega nekoliko puta.
Pens pred sobom ima težak zadatak jer ima podršku samo pet odsto republikanskih birača, zaostajući za Trampom za 44 postotna boda, po ispitivanju Ipsosa za agenciju Rojters u maju.
Pens, koji je u sredu napunio 64 godine, odmjeriće snage s Trampom i još najmanje desetoro kandidata za predsjedničku nominaciju Republikanske stranke koja je u suštini bitka između dvojice favorita – Trampa i guvernera Floride Rona DeSantisa.
Pens će kampanju zvanično početi kasnije tokom dana nedaleko od De Mojna, glavnog grada Ajove, nakon čega će se uveče susresti s biračima u gradskoj vijećnici, što će prenositi CNN. Pensova kampanja prijavila je njegovu kandidaturu Saveznom izbornom povjereništvu u ponedjeljak.
Коментари0
Остави коментар