- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
06. 07. 2022.
08:30 >> 08:39
TENZIJE SA RUSIJOM
Letonija ponovo uvodi obavezni vojni rok
Ministar odbrane Letonije Artis Pabriks najavio je ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u zemlji usred tenzija sa susjednom Rusijom i rata u Ukrajini.
"Sadašnji vojni sistem Letonije dostigao je svoje granice. Istovremeno, nemamo razloga da vjerujemo da će Rusija promijeniti svoje ponašanje", rekao je Pabriks novinarima.
Služenje vojnog roka trebalo bi da bude vraćeno 2023. godine i odnosiće se samo na muškarce.
Letonija je odustala od obaveznog vojnog roka nakon ulaska u NATO. Od 2007. vojsku ove baltičke zemlje i članice Evropske unije čine profesionalni vojnici i dobrovoljci Nacionalne garde koji služe u pješadiji vikendom i honorarno.
Zemlja koja ima manje od dva miliona stanovnika i koja se graniči sa Bjelorusijom i Rusijom, ima 7.500 vojnika u aktivnoj službi i pripadnika Nacionalne garde, uz podršku 1.500 vojnika NATO.
Коментари0
Остави коментар