Osnovna tema
Crno/bijela tema
Inverzna tema
MNE Play
MNE Play

Podešavanja

Umanji / Uvećaj

Izaberite temu

Osnovna tema
Crno/bijela tema
Inverzna tema

Svijet

Beta[ Objavio: O.Z. ]

13. 03. 2018.16:04 >> 15:59
7

POSEBNO OKO IRANA

Tramp o neslaganju sa Tilersonom

Predsjednik SAD Donald Tramp pomenuo je danas da se nije slagao s državnim sekretarom Reksom Tilersonom koga je danas smijenio, posebno navodeći iransko nuklearno pitanje.

271733
Foto: Guliver/Getty ImagesFoto: Guliver/Getty Images

"Dobro smo sarađivali, ali se nijesmo slagali o nekim stvarima", dobacio je Tramp novinarima u bašti Bijele kuće pred polazak za Kaliforniju.

"Kad pogledate sporazum o iranskom nuklearnom pitanju, ja sam mislio da je užasan, a on (Tilerson) je mislio da je sporazum OK", rekao je Tramp i dodao da njih dvojica "ne razmišljaju na isti način".

Tramp je danas iznenada smijenio šefa diplomatije Tilersona i na njegovo mjesto postavio dosadašnjeg direktora CIA Majka Pompea.

Iako se već duže pričalo da Tramp planira da smijeni Tilersona, Tramp je rekao da je to odlučio "tek nedavno" i to "samostalno". Tilerson će "sad biti mnogo srećniji" rekao je Tramp.

Dva zvaničnika Bijele kuće rekla su da je Tilersonu rečeno u petak da je smijenjen, mada nije bilo jasno ko ga je smijenio, prenosi agencija AP.

Jedan zvaničnik Stejt departmenta je danas rekao da Reks Tilerson nije ni razgovarao s predsjednikom Trampom i da nije upoznat zašto je otpušten.

"Državni sekretar nije jutros razgovarao s predsjednikom i ne zna razloge (smjenjivanja), ali je zahvalan što je mogao da bude u slžbi, a i dalje misli da je služenje javnosti plemenit zadatak zbog kojeg ne treba žaliti", rekao je Stiv Goldstin, visoki zvaničnik Stejt departmenta.

Tilerson je skratio turneju po Africi i krenuo kući nekoliko sati prije Trampove objave.

Pratite nas na

Komentari7

Ostavi komentar

13.03. 2018, 21:00

anonymous [neregistrovani]

To je taj !

Tilerson ?
To je onaj što je prije par dana najgrublje prijetio Srbiji i srpskom narodu .
Vratilo mu se.

Odgovori

13.03. 2018, 20:32

anonymous [neregistrovani]

Re: Donald Tramp

Dobro je. Kad predsednik nema boljeg saradnika od sefa tajne policije, zna se da je na staklenim nogama.
Jos neki imaju povjerenje samo u sefove tajne policije. I Slobo je prije pada sa vlasti samo njima vjerovao.

Odgovori

13.03. 2018, 20:31

anonymous [neregistrovani]

Re: Bravo SAD,bravo Doni!

I ...bravo za Montenegro koji takvima viri ispod skuta i izvršava sve njihove naloge protiv dojučerašnje rođene braće !

Odgovori

13.03. 2018, 20:17

Artur [neregistrovani]

Bravo SAD,bravo Doni!

Bravo Doni na izboru za DRŽAVNOG SEKRETARA hrišćanina koji se bori protiv prava na abortus,čak i u slučaju silovanja.Bravo za izbor čovjeka koji se zalaže za smrtnu kaznu za Snoudena.Bravo za izbor prve žene na čelu CIA koja je bila uključena u program kidnapovanja i mučenja u tajnim zatvorima osumnjičenih za terorizam.Prisustvovsla je lično mučenju ljudi koji su zbog mučenja bili klinički mrtvi i oživljavani.Neki nisu uspjeli da se povrate.Bravo SAD ,bastionu slobode i demokratije.

Odgovori

13.03. 2018, 19:02

Piši srpski, da te cio svijet razumije ! [neregistrovani]

Re: Donald Tramp

Majk Pompeo, šef Cije je danas postavljen za državnog sekretara umjesto Rex Tillers
ona.Znači počinje diktatura.

Odgovori

13.03. 2018, 16:36

anonymous [neregistrovani]

Re: Donald Tramp

Da li je moguce da prvom silom svijeta predsjednik ostade bez velikog broja najblizih saradnika.To pokazuje da Tramp vodi zemlju kao da je njegova kompanija. Vrlo vrlo neobicno za najrazvijeniju demokratiju.

Odgovori

13.03. 2018, 16:10

anonymous [neregistrovani]

Donald Tramp

Mike Pompeo, chief of the CIA je danas postavljen umjesto za drzavnog sekretara umjesto Rex Tillerson-a.Znaci pocinje diktatura.

Odgovori

Ostavi komentar

Pravila komentarisanja sadržaja Portala RTCGViše
Poštujući načelo demokratičnosti, kao i pravo građana da slobodno i kritički iznose mišljenje o pojavama, procesima, događajima i ličnostima, u cilju razvijanja kulture javnog dijaloga, na Portalu nijesu dozvoljeni komentari koji vrijeđaju dostojanstvo ličnosti ili sadrže prijetnje, govor mržnje, neprovjerene optužbe, kao i rasističke poruke. Nijesu dozvoljeni ni komentari kojima se narušava nacionalna, vjerska i rodna ravnopravnost ili podstiče mržnja prema LGBT populaciji. Neće biti objavljeni ni komentari pisani velikim slovima i obimni "copy/paste" sadrzaji knjiga i publikacija.Zadržavamo pravo kraćenja komentara. Manje

Da biste komentarisali vijesti pod vašim imenom

Ulogujte se
ZAKLjUČANO: OTKLjUČAJTE POVLAČENjEM STRELICE U DESNO ...

Najnovije

Najčitanije