- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
20. 02. 2016.
16:59 >> 16:46
PRIMIJENA SPORAZUMA
Sirijska opozicija spremna za primirje
Najveća sirijska opoziciona grupa u Siriji saopštila je danas da je spremna da primijeni dogovor o privremenom primirju.
Sirijski opozicioni visoki odbor za pregovore ipak je ponovio da je uslov za primjenu dogovora o primirju u Siriji prestanak opsada gradova i oslobađanje zatvorenika.
To saopštenje Visoki odbor izdao je poslije sastanaka opozicionih sirijskih grupa u Rijadu.
Rezolucija, koju je predložila Rusija kako bi se zaustavilo prekogranično granatiranje i strane kopnene intervencije u Siriji, odbačena je juče u Ujedinjnim nacijama.
Ruski nacrt rezolucije o Siriji, koji je u petak predstavljen na vanrednoj sjednici Savjeta bezbjednosti, automatski je odbila Francuska. U nacrtu rezolucije kao krivac za napade nije se direktno navodila Turska.
U međuvremenu, sirijska vlada okarekterisala je napade Turske artiljerije kao "flagrantno kršenje" međunarodnog prava.
SAD i UN pozvale su ranije Tursku da prekine napade na kurdske snage u provinciji Alep.
Kremlj je danas saopštio da žali zbog odbacivanja rezolucije.
Polovinom februara, 18 zemalja postiglo je dogovor o prestanku neprijateljstava u Siriji, u roku od nedjelju dana, ali on nije počeo da se primjenjuje zbog sve snažnijih borbi.
Коментари0
Остави коментар