Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Servisne informacije

[ TVCG ]

18. 10. 2023. 06:40 >> 06:40

VREMENSKA PROGNOZA

Promjenljivo, bez padavina, do 23 stepena

U Crnoj Gori danas se očekuje promjenljivo vrijeme, ali bez padavina.

Na sjeveru ujutru po kotlinama magla ili niska oblačnost, ponegdje je moguć i slab mraz.

Tokom dana biće sunčani periodi. Vjetar će biti slab do umjeren promjenljivog smjera. Temperatura vazduha u blagom porastu i kretaće se od 14-19 stepeni.

Na jugu biće promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i uglavnom suvo. Vjetar slab promjenljivog smjera. Temperatura vazduha do 23 stepena.

More će biti malo talasasto. Vjetar slab do umjeren uglavnom južnih smjerova. Temperatura mora oko 22 stepena.

Narednih dana na sjeveru, u četvrtak i petak promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, uz pojačan, a u petak i jak južni vjetar, i osjetan porast temperature vazduha.

Ujutru ponegdje po kotlinama magla.

Na jugu, u četvrtak i petak slično vrijeme, ali uz nešto više oblaka, a biće ponegdje i malo kiše uglavnom, od četvrtka krajem dana.

Duvaće umjeren do jak južni vjetar. Temperatura vazduha u blagom, a u petak u osjetnom porastu.

Prognoza za Evropu

Novi ciklon sa Atlantika se širi preko britanskih ostrva i zapadane Evrope prema centralnim predjelima, i donosi mjestimičnu kišu, pljuskove, i jak južni i jugozapadni vjetar.

Nešto kiše će dospjeti i na području Alpa. Talas iz južnih predjela se premejstio istočnije prema Turskoj i oslabio, a prostrani ciklon sa sjevera i sjeveroistoka sa dosta hladnim vazduhom produkuje slabe padavine.

Veći dio centralne i južne Evrope, je u znaku suvog vremena sa sunčanim periodima. Temperatura vazduha od 3 stepena u Helsinkiju do 24 u Rimu.

Prognoza za Balkan

Iznad većeg dijela Balkana promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima. Ponegdje će biti i pretežno sunčano, a malo kiše je još moguće na krajnjem jugoistoku. Temperatura vazduha od 14 stepeni u Ljubljani do 22 u Podgorici i Tirani.

Zanimljivost

U Podgorici je 17. oktobra, 2018. godine izmjerena najviša temperatura za taj dan u Crnoj Gori od 29 stepeni.

U proteklih 15 dana oktobra, od 1. do 15. oktobra, u Podgorici u 15 dana za redom temperatura je dostizala i prelazila 25 stepeni i ovo se po prvi put dešava u posljednjih 20 godina.

 

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније