Сервисне информације
09. 12. 2022. 08:42 >> 14:18 1
МИЦЕВ
До недјеље могуће поплаве, слиједи захлађење, од четвртка поново киша
Метеоролог Бранко Мицев казао је да су у Црној Гори, до недјеље, усљед обилних падавина, могуће поплаве. Од недјеље вече очекује нас захлађење којe ће донијети снијег и у нижим предјелима, а од четвртка, поново пораст температуре, киша и нестабилно вријеме.
Министарство унутрашњих послова (МУП) позвало је на приправност због очекиваних олујних временских непогода, јаког јужног вјетра и могућих поплава. Директорат за заштиту и спашавање МУП-а позвао је грађане да своје активности прилагоде најављеној метеоролошкој ситуацији.
Мицев је казао да се Црна Гора налази под утицајем циклона који носи обилне падавине и јак јужни вјетар. Зато је, како је додао, Завод за хидрометеорологију и сејзмологију издао упозорење на поплаве.
"Подручје Црне Горе је под упозорењем од поплава, то су краткотрајне обилне падавине и оне се очекују данас, сјутра и у недјељу. Посебно у суботу. У том периоду, посебно у појединим мјестима, због обилне количине воде, могући су проблеми са великом количином воде на бујичним токовима, у градским срединама, на саобраћајницама, могући су одрони и локална клизишта", казао је Мицев у емисији "Добро јутро Црна Горо" на Телевизији Црне Горе.
Удари јужног вјетра, како је најавио, очекују се нарочито у планинским предјелима на сјеверу и на приморју а јака југозападна струја, како је додао, произвешће и подизање нивоа мора.
"Очекују нас невоље на све стране", казао је Мицев.
Од недјеље вече, како је казао, биће осјетно хладније.
"У недјељу се очекује прилив хладног ваздуха а у недјељу вече, осјетно залађење које ће се посебно осјетити у сјеверним областима. У недјељу вече киша ће прелазити у снијег, не само у планинским већ и у нижим областима, у Бијелом Пољу, Беранама, Пљевљима. У понедјељак, уторак и сриједу хладно, слабе снијежне падавине", казао је Мицев.
Од четвртка, како је најавио, поново нас очекује порест температуре, киша и нестабилно вријеме.
Коментари 1
остави коментар