- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
20. 06. 2024.
14:52 >> 14:52
Čitaj mi:
U HRVATSKOJ
Bomba eksplodirala u automobilu čeških turista, poginulo dijete
Jedno dijete poginulo, a tri odrasle osobe su povrijeđene kod Obrovca u Hrvatskoj kada je eksplodirala bomba u automobilu u kojem se nalazila porodica iz Češke.
Iz još neutvređenih razloga, eksplodirao je automobil čeških registarskih oznaka, prenio je portal Indeks. U eksploziji je poginulo dijete, a dvije žene i muškarac su sa povredama prevezeni u bolnicu.
Prvobitno je bilo rečeno da se radi o mini zaostaloj iz građanskog rata devedesetih godina prošlog vijeka, ali je kasnije utvrđeno da je u pitanju eksplozivno sredstvo koje je bilo u automobilu.
Do eksplozije je došlo kada se porodica iz Češke zbog kvara automobila zaustavila na odmorištu.
Policija je navela da se još utvrđuju okolnosti pod kojima se bomba našla u vozilu.
Smrtno je stradalo dijete (2015) dok su dvije žene od 49 i 34 godine i jedan muškarac (39), svi državljani Češke, prevezeni u Opštu bolnicu Zadar.
Kako se navodi u saopštenju, obje žene zadržane su na liječenju, dok je muškarac nakon ukazane pomoći otpušten na kućnu njegu.
Policija dodaje da su na automobilu čeških registracija nastala manja oštećenja, kao i da je lokalni put gdje se dogodila eksplozija zatvoren za saobraćaj, jer još traje uviđaj.
Коментари0
Остави коментар