Регион

K. J. [ N1 ]

23. 09. 2023. 21:20   >>  21:21

СРБИЈА

Због олује без струје око 11.000 потрошача у Шиду

Око 11.000 потрошача на простору Шида остало је без струје због оштећења на далеководу Сремска Митровица - Шид, усљед јаког невремена, саопштено је из Електромреже Србије (ЕМС).

ЕМС је саопштио да је, усљед јаког невремена, данас у 16:31 дошло до обостраног испада далековода 110 кВ бр. 166/3 + ДВ 110 кВ бр. 199/1 ТС Сремска Митровица 2 – ТС Шид.

Без напајања електричном енергијом је конзум ТС Шид, око 14 МW, односно према расположивим информацијама око 11.000 мјерних мјеста, додаје се у саопштењу. Наводи се и да, нажалост, нема могућности напајања конзума ТС Шид са ниженапонске стране.

“Све екипе ЕМС АД су на терену и радиће током цијеле ноћи, али не постоји могућност брзе санације ове хаварије, јер су према засада расположивим информацијама пала три далеководна стуба”, наводе у саопштењу.

ЕМС додаје и да је о овоме обавијестио све надлежне органе и замолио за помоћ у обезбјеђивању агрегата за становништво.

Из ЕМС-а подсјећају да је далековод Шид-Нијемци од раније нерасположив због пада више далеководних стубова са хрватске стране, што је у овом случају додатна отежавајућа околност.

Пратите нас на

Коментари 0

остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГ
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара.

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније