- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
28. 09. 2021.
13:39 >> 13:40
1
FON DER LAJEN
Budućnost Albanije je u EU
Predsjednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je danas u Tirani da je Albanija ostvarila napredak u reformi pravosuđa i da sada Brisel treba da ispuni svoj dio posla.
"Moja poruka ja jasna. Budućnost Albanije je u EU. Evropska komisija je čvrsto pri svom opredjeljenju. Dobrim napretkom u reformi pravosuđa Albanija je jasno ispunila svoje, sada je na EU da uradi svoj dio posla", objavila je Fon der Lajen na Tviteru uz fotografiju sa albanskim premijerom Edijem Ramom.
Fon der Lajen je posjetom Tirani danas počela zapadnobalkansku turneju tokom koje će, u sklopu priprema za Samit EU - Zapadni Balkan koji 6. oktobra organizuje Slovenija, posjetiti i Sjevernu Makedoniju, Kosovo, Crnu Goru, Srbiju i BiH.
Poslije sastanka sa Ramom, ona se sastala i sa predsjednikom Albanije Iljirom Metom, a tema razgovora je, kako prenosi ABC, evropska perspektiva Albanije.
Коментари1
Остави коментар