- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
05. 02. 2020.
11:05 >> 11:04
NEVRIJEME U HRVATSKOJ
Zbog ogromnih talasa u prekidu trajektne linije
Jak olujni vjetar koji je zahvatio Hrvatsku, i na moru podigao i višemetarske talase, danas je, drugi dan za redom, zaustavio sve katamaranske linije prema srednjodalmatinskim ostrvima, a prekinuto je i više trajektnih linija, saopšteno je u Jadrolinijinoj agenciji u Splitu.
"Olujna bura mjestimično dostiže udare gotovo 90 kilometra na sat što stvara višemetarske talase na moru koji ometaju plovidbu", izjavila je Hini, voditeljka Jadrolinijine agencije Jelena Ivulić.
Ivulić je kazala da prate razvoj vremenskih prilika na moru i bude li potrebno, prekinuće tokom dana još neke trajektne linije.
Dodala je kako se postupno smirivanje vremenskih prilika na Jadranu može očekivati sjutra.
Zbog olujnog i orkanskog vjetra juče je bila blokiran autoput A1, a za danas je i dalje na području cijelog Jadrana na snazi crveni meteoalarm.
Kako su naglasili nadležni, postoji rizik od pada iščupanih stabala, polomljenih grana, te letećih krhotina.
"Očekuju se rasprostranjena oštećenja konstrukcija, prekid saobraćaja i prekid u elekro snabdijevanju", stoji u upozorenju Meteoalarma.
Коментари0
Остави коментар