Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Politika

An.B.

24. 10. 2025. 12:50 >> 12:50
2

Milatović: VDT bi mogao da posveti dodatnu pažnju određenim predmetima

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović smatra da bi vrhovni državni tužilac Milorad Marković mogao da posveti dodatnu pažnju određenim slučajevima.

Prema njegovim riječima, to mu građani najviše zamjeraju.

Navodi da „oni vide da se pravda u Crnoj Gori završava jednim hapšenjem, nakon čega se sve pusti“, prenosi Pobjeda.

"To građani sve vide. Ako pravda treba da se završava hapšenjima bez sudskog epiloga, onda je bolje da nemamo takvu pravdu, jer to nije ono što građani žele. Građani su birali mene, isto kao i poslanike, da vrlo jasno iznosimo stavove. Ti stavovi su juče izneseni i mislim da su legitimni", rekao je on.

Ističe da Crna Gora nije dobila pravdu.

"Neki ljudi u Crnoj Gori i dalje su nedostižni pravosudnim organima. Mi svi znamo koja je imovina stečena kriminalom, a ništa se nije uradilo povodom toga. Zašto poslanici nijesu usvojili antimafija zakon, pa da pomognu vrhovnom tužiocu? Svi moramo biti odgovorniji kako bi Crna Gora bila zemlja prava i pravde", izjavio je Mialtović.

Tvrdi da ima puno pravo da, pet godina nakon smrti, mitropolitu Amfilohiju da jedno od najviših državnih priznanja koje se dodjeljuje državljanima Crne Gore.

Poručio je da ne prihvata moralnu superiornost nekih članova NVO sektora, koji „ništa ne kažu na spregu kriminala i dijelova vlasti, ali im smeta kada se čovjeku koji to zaslužuje daje najveći državni orden“.

Počele konsultacije za sutkinju Ustavnog suda

Potvrdio je da danas počinju konsultacije za izbor sutkinju Ustavnog suda.

"Poslao sam svima pismo i spreman sam da zajedno sa kandidatkinjom odgovorim na svako potencijalno pitanje ili dilemu", kazao je Milatović u izjavi za medije.

Naveo je da će konsultacije početi danas, a nastavljene narednih dana.

"Svi poslanički klubovi koji su bili uzdržani će se odazvati na konsultacije", tvrdi Milatović.

Dodaje i da će biti vođeni razgovori o ambasadorima.

"Razgovori sa kabinetom ministtra vanjskih poslova su već počeli. Nesumnjivo da imamo konstruktivan odnos u tom procesu", izjavio je on.

Пратите нас на

Коментари2

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније